Trump’tan Azil Süreci İle İlgili Açık Mektup

ABD Başkanı Donlad Trump, Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'ye mektup gönderdi ve azil maddelerini samimiyetsiz olarak nitelendirdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’ye mektup gönderdi. Azil sürecine değinen Trump, hakkındaki azil maddelerini, “Samimiyetsiz, mesnetsiz, tehlikeli ve mantık dışı” olarak nitelendirdi ve süreci protesto ettiğini belirtti.

Trump yazdığı mektupta, “Sayın Temsilciler Meclisi Başkanı. Bu mektubu, Temsilciler Meclisindeki Demokratlar tarafından yürütülen partizan azil savaşını en güçlü şekilde protesto ettiğimi belirtmek için yazıyorum. Çok çirkin bir kelime olan azlin önemini basitleştirdiniz. Hiçbir geçerliliği olmayan azil sürecini devam ettirerek görev yemininize ihanet ediyor, anayasaya bağlılığınızı kırıyor ve Amerikan demokrasisine savaş açıyorsunuz.” dedi.

Trump, hakkında bulunan görevi kötüye kullanma suçlamalarla ilgili, “Bu tamamen sizin samimiyetsiz, mesnetsiz ve temelsiz hayal ürününüz.” ifadesini kullandı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile yaptığı telefon konuşmasının masumca olduğunu belirten Trump, “Kongrenin işleyişini engellediğime dair ikinci suçlamanız da tehlikeli ve mantık dışıdır.” dedi.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı