Trump:Meksikalı Uyuşturucu Kartellerini Terör Grubu İlan Edeceğiz

ABD Başkanı Donald Trump, son zamanlarda yaşanan olaylardan sonra Meksikalı uyuşturucu kartellerini terör grubu ilan edeceklerini açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan olayda, Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín Guzmán’ın (El Chapo) oğullarından biri olan Ovidio Guzman Lopez’in yakalanması sonrası Meksika savaş alanına dönmüştü. Kartelin üyeleri devlete savaş açarken, polisler Ovidio Guzman Lopez’i serbest bırakmak zorunda kaldı.


Yaşanan bu gelişmeler neticesinde Trump konu ile alakalı olarak yaptığı açıklamada, “Meksikalı uyuşturucu kartellerini terör grubu olarak ilan edeceğiz. Son 90 gündür bunun üzerine çalışıyorum. Biliyorsunuz bu mesele kolay değil, geçmeniz gereken süreçler var ve biz de o süreçlerdeyiz.” ifadelerini kullandı.

Trump’ın bu açıklaması sonrası Meksika Dışişleri Bakanlığı da yaptığı açıklama ile karışılık verdi ve ABD’li Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ile bu konuda bir görüşme yapma talebi ilettiklerini aktardı. Görüşmede, organize suç örgütlerine silah ve para akışına yönelik konular  da ele alınacak.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı