Trump’ın Yorumları Sonrası Bitcoin Eriyor!

Trump, sosyal medya hesabından kripto paralar ile ilgili olumsuz görüş paylaşınca aşağı ivme yakalayan bitcoin'deki erime devam ediyor.

ABD Başkanı’nın, aktif olarak kullandığı twitter hesabı yine planları alt üst etti. Geçtiğimiz günlerde, kripto paralarla ilgili sözler kullanan Trump’ın sözlerinin ardından, en önemli para birimi olan Bitcoin’deki sert ivme devam etti. Bu süreçte yüzde 5 değer kaybeden bitcoin, 10 bin 65 dolara kadar gerileyerek düşüşünü sürdürdü. Trump, yaptığı paylaşımda bu paraları sevmediğini ve istemediğini belirtmişti.


Kripto para borsasının CEO’su Zhao ise yaptığı açıklamada bu yorumların beklendiği kadar olumsuz etki yapmayacağını, piyasaların yatay seyre kısa sürede döneceğini vurguladı. Yatırımcıların tedirgin olmasını gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını belirten Zhao, yeni yatırım çağrısında da bulundu. Merkezi Malta’da bulunan borsada her gün milyarlarca dolarlık işlem yapılıyor.

FACEBOOK SESSİZ KALMIŞTI

Trump’ın, ünlü sosyal medya ağı facebook’un kripto para üretme girişimi ile ilgili de sözleri vardı. Facebook’un böyle bir uygulama sonrası vergi yaptırımları ile karşılaşabileceğini söyleyen Trump’ın sözlerinin ardından facebook sessizliğe bürünmüştü. Zhao’ya göre ise kripto paraları yasaklamak isteyen ülkeler, vergi olmayan ülkelerdeki borsalara daha çok yatırımcısını kaydırıyor ve bu tutum o ülkelerin ekonomisine ciddi zararlar veriyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı