Trump’ın sosyal medyası TRUTH Social açılıyor!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, kendi sosyal medya uygulaması TRUTH Social’ı gelecek ay başlatacağını açıkladı. Trump böylece onu platformlarından yasaklayan Facebook ve Twitter gibi “Büyük teknoloji firmalarına karşı durmayı” hedefliyor.
Takip et
Trump’ın sosyal medyası TRUTH Social açılıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TRUTH Social, Trump Medya ve Teknoloji Grubu ile bu maksatla satın alınan bir firmanın birleşmesi aracılığıyla yaratılacak.

Konuyla alakalı basın açıklamasında Trump, “Taliban’ın Twitter’da büyük bir varlık gösterdiği ama en sevdiğiniz Amerikan başkanının susturulduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu kabul edilemez” şeklinde konuştu.

Trump’ın sosyal medyası TRUTH Social açılıyor!

BBC Türkçe’de yer verilen habere göre yeni firmanın herkese düşüncelerini paylaşma olanağı tanımak için kurulduğunu belirten Trump, “Yakında TRUTH Social’da düşüncelerimi açıklayacağım ve büyük teknoloji firmalarına karşı savaşacağım için çok heyecanlıyım” şeklinde konuştu.

TRUTH Social’ın gelecek ay “seçilmiş davetlilerle” lansmanının yapılması ve 2022’nin ilk çeyreğinde de kullanıcılarla buluşması planlanıyor.

Trump’ın sosyal medyası TRUTH Social açılıyor!

Basın açıklamasında, uygulama için Apple’ın App Store’undan ön sipariş verilebileceği kaydedildi.

Yeni firmanın eğlence ve haber programları ile podcast içeren üyelik bazlı bir platform kurması da planlanıyor.

“Görevdeki bir başkan için en yüksek oyu aldım” Trump’ın sosyal medyası TRUTH Social açılıyor!

Başkanlığı esnasında özellikle Twitter’ı sıklıkla kullanan Trump, kendisini haksız yere sansürlediğini öne sürdüğü teknoloji devlerine dava açmıştı.

Twitter, Facebook ve Instagram gibi platformlar Kongre baskınından sonra şiddete teşvik edici paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle Trump’ın hesabını kapatmıştı.

Trump, Mayıs ayında ‘From the Desk of Donald J. Trump’ (Donald J. Trump’ın Masasından) adını verdiği bir blog açmış fakat 1 aydan kısa bir müddet sonra kapatmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.