Trump’ın Azledilmesi İçin İlk Oturum Başlıyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın görevinden alınması için başlatılan azil sürecinde, gelecek hafta ilk açık oturum yapılacak.

ABD Başkanı Donald Trump’ın haftalarca konuşulan azil süreci için, Meclis İstihbarat Komitesi görevden alma soruşturmasının bir parçası olarak ilk açık oturumlarını yapacak. ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Adam Schiff yaptığı açıklamada, “Gelecek hafta, Meclis İstihbarat Komitesi, görevden alma soruşturmasının bir parçası olarak ilk açık oturumlarını yapacak.” dedi.

Uzun zamandır gündemde olan ve Donald Trump’ın başkanlıktan azil soruşturması kapsamında gerçekleştirilecek olan oturumlar önümüzdeki hafta başlıyor. Adam Schiff yaptığı açıklama ile açık oturumlar kapsamında, ilk olarak 13 Kasım’da 2006-2009 yılları arasında görev yapan ABD eski Kiev Büyükelçisi William Taylor ve Dışişleri Yetkilisi George Kent’in, 15 Kasım’da ise 2016-2019 yılları arasında görev almış ABD eski Kiev Büyükelçisi Marie Yovanovitch’in ifade vereceğini duyurdu.

AZİL SÜRECİ NASIL BAŞLADI?

ABD Başkanı Donald Trump, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile 25 Temmuz’da telefonda görüşmüştü ve 2020 seçimlerinde muhtemel rakibi Joe Biden’ın soruşturulması için Zelenski’den yardım istemişti. Görüşmenin transkripti yayınlandıktan sonra ABD Kongresi’nde Trump’a yönelik azil soruşturması başlatılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı