Trump, Reza Zarrab'ın Serbest Bırakılması İçin Baskı Yapmış

ABD Başkanı Donald Trump'ın 2 yıl önce Reza Zarrab'ın serbest bırakılması için dönemin Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'a baskı yaptığı ortaya çıktı.
Takip et
Trump, Reza Zarrab'ın Serbest Bırakılması İçin Baskı Yapmış
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bütün dünya Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusuna yaptığı askeri operasyonu gündemine almışken; Bloomberg'e açıklamalar yapan kaynaklar ABD Başkanı Donald Trump'ın 2017'de dönemin Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'a Reza Zarrab'ın serbest bırakılması için baskı kurduğunu öne sürdü.

İran'a dönük yaptırımların delinmesi ile alakalı ABD'deki davada itirafçı olan Zarrab'ın avukatı Rudy Giuliani'nin Trump'a yakınlığı dava döneminde tartışma meselesi olmuştu.

REX TILLERSON TEKLİFİ REDDETMİŞ

Bloomberg'in Oval Ofis kaynaklarından aldığı bilgilere göre Tillerson, "Bunun devam eden bir soruşturmaya müdahale olacağını" ifade ederek Trump'ın bu teklifini reddetti. Toplantı esnasında Oval Ofis'te bulunanların bu teklif karşısında şoke olduğu belirtildi.

BEYAZ SARAY YORUM YAPMADI

T24'ün haberine göre Tillerson, toplantının hemen ardından Oval Ofis'in önünde bu düşünceye karşı olduğunu dönemin özel kalem müdürü John Kelly'e de ifade etti. Eski Dışişleri Bakanı, bu adımın yasa dışı olacağını söyledi. Beyaz Saray mesele ile alakalı yorum yapmayı reddetti.

Giuliani bu ay Bloomberg ile gerçekleştirdiği bir röportajda Trump'a Zarrab davasından hiç söz etmediğini söylemiş fakat ardından "bunu yapmış olabilirim" demişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.