Trump ile Fikir Ayrılığına Düşünce Kapı Dışarı Edildi

ABD Başkanı Donald Trump, ciddi fikir ayrılıklarına düştükleri gerekçesiyle Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ı kovdu.

Trump ile Fikir Ayrılığına Düşünce Kapı Dışarı Edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Başkan Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile çok ciddi fikir ayrılıklarına düştüklerini ve bu yüzden danışmanın görevden alındığını açıkladılar.

Pompeo ve Mnuchin, Beyaz Saray’da terörle mücadeleye yönelik yaptırımların arttırılmasına yönelik kararnameye ilişkin bir basın toplantısı yaptı. Toplantının ana gündem maddesi ise Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un görevden alınması oldu.

“İSTİFASINI İSTEDİM”

Öte yandan Trump konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve Bolton’ın şimdiye kadar çok sayıda tavsiyesine şiddetle karşı çıktığını söyledi. Bugüne kadar karşı çıktığı tavsiyelerin birçoğuna diğer danışmanlarının da katıldığını belirten Trump, “Bu nedenle de John’dan istifasını istedim. Bu sabah istifasını verdi. John’a hizmeti için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. İkilinin özellikle İran ve Venezuela konularında anlaşamadıkları biliniyordu.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.