Trump, Fed'i Bombalamaya Devam Ediyor!

Son dönemlerde aldığı kararlar ve sürpriz çıkışlarıyla ekonomi çevreleri tarafından da eleştirilen Fed, bir kez daha Trump'ın hışmına uğradı.
Takip et
Trump, Fed'i Bombalamaya Devam Ediyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Küresel ekonomide yaşanan çalkantılı süreç ve yeni para birimlerinin yakın zamanda piyasaya sürülecek olması endişeleri de beraberinde getiriyor. Bu çalkantılı süreçte gerek faiz indirimi konusunda gerekse piyasaya sürülecek para birimleriyle ilgili sürpriz çıkışlara imza atan Fed Başkanı, ekonomi çevrelerinde tüm gözlerin çevrildiği isim oldu. Fed Başkanı'nın açıklamalarını yakından takip edenlerden biri de hiç kuşkusuz ki Donald Trump.

Yaptığı faiz çıkışıyla Trump'ın hışmına uğrayan Fed Başkanı, söylemlerinde geri adım atmadı. Geri adım atmadığı gibi yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen para birimlerinin doları etkileyeceğini belirterek ABD ekonomisinin de bundan olumsuz etkileneceğini savundu. Fed Başkanı'nın bu çıkışı sonrası gözlerin yeniden çevrildiği Trump, dünya genelindeki rekabetten dolayı kazandıklarını belirterek Fed'e "çılgın" olarak nitelendirdiği politikalarına son vermesi çağrısında bulundu. Bu çağrı sonrası Fed'in nasıl bir tutum izleyeceği merakla bekleniyor.

GÖREVİ BIRAKMAYI DÜŞÜNMÜYOR

Trump karşısında son dönemlerde dik bir tutum izleyen Fed Başkanı, görevi bırakması yönünde gelecek bir talebi kesinlikle kabul etmeyeceğini belirtmişti. Fed, aldığı kararlarla Türk ekonomisinde de sıkıntılı bir süreç yaşanmasına neden oluyor. Fed'in radikal kararları sonrası Türk Lirası dolar karşısında değer kaybediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.