adplus-dvertising

Trump: “FBI Mar-A-Lago baskını sırasında 3 pasaportumu çaldı”

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından Florida’da yer verilen Mar-A-Lago tatil köyündeki malikanesinde yapılan aramada 3 pasaportunun çalındığını öne sürdü.
Takip et
Trump: “FBI Mar-A-Lago baskını sırasında 3 pasaportumu çaldı”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Florida eyaletinde Palm Beach’de bulunan Mar-A-Lago tatil köyündeki malikanesine 9 Ağustos’ta Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından baskın yapılmıştı. Trump, sosyal medya platformu Truth Social üstünden yaptığı açıklamada, FBI’ın baskın sırasında pasaportlarını aldığını öne sürerek, “Mar-a-Lago’daki FBI baskını sırasında öbür her şeyle beraber 3 pasaportumu (birinin süresi dolmuş) çaldılar. Bu, siyasi bir rakibe ülkemizde daha önce görülmemiş düzeyde bir saldırıdır. Üçüncü dünya ülkesi!” şeklinde konuştu.

Trump’ın evinde çok sayıda “gizli belge” bulunmuştu

Trump’ın Florida’daki malikanesinde yapılan aramada kimileri çok gizli olarak etiketlenen 20 kutudan fazla eşya bulunmuştu. FBI ajanları, kimileri çok gizli olarak işaretlenen toplamda 11 set gizli belge ele geçirmenin yanı sıra bazı öğelerin savunma bilgileriyle alakalı olduğunu ortaya koymuştu.
Kaynaklara göre, 11 ayrı gizli belge setinden 4’ünün çok gizli olarak, 3’ünün gizli olarak işaretlendiği söylenmişti. Trump, Casusluk Kanunu’nı ihlal etmiş olabileceği, adaletin önlenmesi ve federal hükümet kayıtlarının yok edilmesiyle alakalı ek tüzükler için cezai soruşturma altına alınmıştı. Trump’ın mülkünden elde edilen belgeler arasında bir dizi fotoğraf, el yazısıyla yazılmış not ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmnuel Macron ile alakalı materyallerin de yer aldığı söylenmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.