Trump duyurdu: Yakın zamanda aşı olmayı planlamıyoruz!

ABD Başkanı Donald Trump, gerekli olmadıkça Beyaz Saray çalışanlarının ve kendisinin hemen Kovid-19 aşısı olmayacağını duyurdu.
Takip et
Trump duyurdu: Yakın zamanda aşı olmayı planlamıyoruz!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD basınında Başkanı Donald Trump ve Beyaz Saray çalışanlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı programında öncelikli olacağı haberlerinin ardından Trump, Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Trump açıklamasında, “Beyaz Saray çalışanları, özellikle gerekmedikçe aşı programının ilerleyen aşamalarında aşı olmalı. Bu konuda düzenleme talep ettim. Ben de yakın zamanda aşı olmayı planlamıyorum ancak uygun zamanda aşı olmayı dört gözle bekliyorum. Teşekkürler.” ifadesini kullandı.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), cuma gecesi, Hastalık ve Kontrol Merkezi (CDC) ise pazar günü Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısı için onay vermişti.

ABD Sağlık Bakanı Alex Azar, cuma günü yaptığı açıklamada, ülkede ilk aşının gelecek hafta içinde vurulmasının planlandığını duyurmuştu.

ÖNCELİĞİN TRUMP VE BEYAZ SARAY ÇALIŞANLARINA VERİLECEĞİ DUYURULMUŞTU

Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısının Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ile Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinden (CDC) onay almasının ardından ABD’de ilk uygulamaların bu hafta içi yaptırılması bekleniyor.

ABD basınına yansıyan haberlere göre, aşı programında Başkan Trump’a ve başkana yakın çalışan kişilere öncelik verileceği duyurulmuş, haberlerde, Beyaz Saray’daki aşı programı ile Trump’ın görevdeki son haftalarında önemli isimlerin hasta olmasının önüne geçilmesinin planlandığı söylenmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.