Trump, Cumhurbaşkanı Mattarella’ya, Başkan Mozzarella Dedi!

Beyaz Saray’da ağırladığı İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya, ‘Başkan Mozzarella’ diye hitap eden Trump sosyal medyanın gündemine oturdu.

Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak ve terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve IŞİD’i bölgeden uzaklaştırmak için başlattığı Barış Pınarı Harekatı’yla ilgili çelişkili ifadeler kullanan ve bu nedenle kendi ülkesinde de sıkça eleştirilen ABD Başkanı Donald Trump, bu kez yeni bir gafla gündemde.

Beyaz Saray’da İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’yı ağırlayan Trump, ardından basın mensuplarının karşısına çıktı. Burada da açıklamalarda bulunan Trump, İtalya liderine hitap etme şekliyle sosyal medyanın gündemine oturdu. Mattarella’nın adını, İtalya’nın meşhur peyniri ‘mozzarella’ ile karıştıran Trump, sık sık ‘Başkan Mozzarella’ ifadesini kullandı.

MOZZARELLA DEMEKLE KALMADI GAF ÜSTÜNE GAF YAPTI

İtalya ve ABD arasındaki iş birliğinin binlerce yıl öncesine dayandığını iddia ederek ölçüyü iyice kaçıran Başkan Trump, “İtalya ve ABD arasındaki kültürel ve politik bağlar binlerce yıl öncesine, Antik Roma’ya dayanıyor” ifadelerini kullandı. Trump bu sözleri sarf ederken, dikkatli sosyal medya kullanıcıları bir detayı daha gözden kaçırmadı. Trump’ın sözlerini İtalyancaya çeviren tercüman, ABD Başkanının cümlelerini not alırken adeta dehşete düştü. Tercümanın şoka uğramış yüz ifadesi sosyal medyada paylaşılırken, ‘Zavallı kadın ben bunları nasıl çevireceğim diye düşünüyor?’ yorumlarına neden oldu.

Amerika Birleşik Devletleri 4 Temmuz 1776 yılında kuruldu ve 243 yıllık bir tarihe sahip. ABD’nin Antik Roma ile kültürel bağlarının olması imkansız.Trump, Cumhurbaşkanı Mattarella’ya, Başkan Mozzarella Dedi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı