Trump: Benimle Çalışmak Eğlencelidir

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un istifası sonrası bu pozisyon için kimin geleceği merak konusu oldu. Çıkan iddialara göre Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun adı bu görev için öne sürüldü fakat Trump böyle bir durumun olmadığını açıkladı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı istifa furyasına John Bolton da eklendi. Görevinden istifa eden Bolton diğer danışmanlar gibi Trump ile geçinemedi. Bu gelişmeler sonrası ortaya atılan iddialara göre Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı olacağı gündemi meşgul etti.

Trump konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Pompeo için övgüde bulundu ve iyi geçindiklerini dile getirdi fakat bu pozisyon için düşünmediğini belirtti ve 15 adayın gözden geçirildiğini ifade etti.

“KARARLARI BEN VERİRİM”

Kimin danışman olacağına dair kararını haftaya açıklayacağını belirten Trump, bu görevin çok iyi olduğunu bunu gerekçe olarak ise kendisi ile çalışmanın eğlenceli olduğunu gösterdi. Ayrıca bu görevin kolay olduğuna da değinen ABD Başkanı, “Ve neden kolay olduğunu biliyor musunuz? Çünkü bütün kararları ben veririm.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı