Trump Azil Açıklaması Yaptı, Demokratlara Yüklendi

ABD Başkanı Trump, hakkında yürütülen azil soruşturması ile ilgili açıklamalarda bulundu ve demokratlara, "Anayasayı ihlal ediyorlar." diyerek yüklendi.

ABD Başkanı Donald Trump, onaylanan azil maddelerini Senatoya göndermedikleri gerekçesiyle, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Demokratları eleştirerek, “Anayasayı ihlal ediyorlar.” açıklaması yaptı. Trump ayrıca, “Demokratların davası öldü, anket sonuçları çok kötü.” dedi.

Trump, Florida’da katıldığı bir etkinlikte, hakkındaki azil süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Temsilciler Meclisi’nde onaylanan azil maddelerinin hala Senatoya gönderilmemesine değinen Trump, bu duruma tepki gösterdi ve yaşananları ‘Adaletsizce’ olarak yorumladı. Pelosi’nin elinde ‘Ciddi bir malzeme’ olmadığını savunan ABD Başkanı, bu yüzden böyle bir yol seçtiklerini öne sürdü. Pelosi’ye yönelik olarak ‘Çılgın Nancy’ nitelendirmesinde bulunan Trump, “Demokratlar azil maddelerini Senatoya göndermeyerek, anayasayı ihlal ediyor.” ifadesini kullandı.

“DEMOKRATLAR VE HİLLARY BENİM KAMPANYAMDA CASUSLUK YAPTI”

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan siyasilerden olan Trump, Twitter hesabından da bir açıklamada bulundu ve “Çılgın Nancy, Cumhuriyetçilerin elindeki Senato’ya azil sahtekarlığıyla ilgili kuralları dikte etmeye çalışıyor. Ancak Demokratların elindeki Temsilciler Meclisinde hiçbir avukat ya da şahide izin vermeyerek tüm yargı sürecini yok saydılar.” ifadesine yer verdi. Demokratların her şeyin bitmesini istediğinin altını çizen ABD Başkanı Trump, “Demokratların davası öldü, anket sonuçları çok kötü.” dedi.

Ayrıca Trump, Demokratların 2016’daki başkan adayı Hillary Clinton ve Demokratların kendisi hakkındaki “sahte bir dosya” için para ödediklerini öne sürerek, “Demokratlar ve Hillary benim kampanyamda casusluk yaptı ve bunun üstünü örtmeye çalışıyor. Aynı Watergate skandalı gibi ama bu daha da büyüğü.” dedi ve önemli bir iddia ortaya attı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı