Trt’nin Yeni Dizisi Teşkilat Beğenildi mi? Teşkilat Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Başrollerinde Çağlar Ertuğrul ve Deniz Baysal Yurtçu’nun yer aldığı yeni TRT 1 dizisi olan Teşkilat uzun zamandır bekleniyordu. Yayınlandığı ilk günden twitter ve ekşi sözlük’te en çok konuşulanlar arasında yerini almayı başardı. Dizi, ilgi çekici karakterleri, aksiyon dolu heyecanlı hikayesi ve görkemli prodüksiyonu ile büyük beğeni toplarken #Teşkilat etiketiyle sosyal medyaya da damgasını vurdu
Takip et
Trt’nin Yeni Dizisi Teşkilat Beğenildi mi? Teşkilat Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 2

Teşkilat dizisinde, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın olağanüstü deneyimleri bir senaryoya aktarıldı. Türkiye tarihinin gerçek olaylarına ve gerçek kahramanlarını konu alan dizide, bir ölüm-dirim savaşının, bazen bir ateş çemberinin içinde “kötü adamların” kim olduğu da çok konuşulacak ve tartışılacak.

TEŞKİLAT REYTİNG SONUCU

TRT 1’in heyecanla beklenen yeni dizisi “Teşkilat”, dün akşam yayınlanan ilk bölümüyle izleyicilerden tam puan alarak yayın hayatına rekorlarla başladı. İzlenme oranlarında ve sosyal medyada adını zirveye yazdırdı.

Dün ilk bölümü yayınlanan “Teşkilat” dizisi, sosyal medyada, dünya trendlerinde (TT) “Dünya 5’incisi” olurken, Türkiye sosyal medya gündeminde ise zirveye oturarak birinci oldu.

Teşkilat, Total’de 10.10 izlenme oranı, AB’de 12.27 izlenme oranı, ABC1’de ise 11.84 izlenme oranıyla tam anlamıyla bir rekor kırdı.

Trt’nin Yeni Dizisi Teşkilat Beğenildi mi? Teşkilat Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Kimileri dizinin aynı gün yayınlanan diğer dizileri tahtından edeceğini iddia etti, kimileriyle sahnelerin saçmalığını dile getirdi. Peki TRT 1’in yeni gözdesi Teşkilat dizisi yorumları neler? İzleyenleri neler söyledi? İzlenmeli mi yoksa şans dahi verilmemeli mi?

TEŞKİLAT 2. BÖLÜM FRAGMANI

‘Teşkilat’, Almanya’da neo nazilerin ailesini katlettiği küçük Serdar’ın Mete Bey’le tanışmasıyla başladı. Mete Bey, küçük Serdar’a artık Türkiye Cumhuriyeti devletinin himayesinde olduğunu söyledi ve ailesini öldürenleri bulacağına dair söz verdi.

Dizi, Mete Bey’in usta bir istihbaratçı olarak yetiştirdiği Serdar’ın sahadaki en önemli rolü üstlendiği Suriye’deki operasyonu ile devam etti.

Gerçekleştirdiği katliamın ardından Suriye’de gizlenen bir terörist, istihbarat teşkilatının incelikle planladığı bir operasyonla Türkiye’ye getirildi. Operasyonda yerli yapım SİHA’lar büyük bir rol üstlendi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin operasyonel kabiliyetinin artmasından rahatsız uluslararası arenada son derece etkili ‘Şirket’ adı verilen karanlık yapı, Serdar’ın imza attığı bu başarılı operasyonun ardından düğmeye bastı.

‘Şirket’, Türkiye’nin de içinde olduğu bölgenin sorumluluğunu son derece acımasız bir terörist olan Zayed Fadi’ye verdi.

‘Şirket’in Türkiye ile kararının ardından ülkede yerleşik uyuyan hücreler harekete geçti ve İHA ve SİHA merkezine incelikle planlanmış bir saldırı düzenlendi. İHA-SİHA mucizesine imza atan Türk mühendisler acımasızca şehit edilirken, projeyle ilgili gizli bilgiler de ‘Şirket’in ajanları tarafından çalındı.

Büyük üzüntüye sebep olan bu saldırının ardından Türkiye’ye karşı harekete geçmiş bu karanlık yapıyla etkin biçimde mücadele edilmesi için teşkilatın kıdemli ismi Mete Bey’e özel bir ekip kurulması için talimat verildi.

Mete Bey, ekip için teşkilatın alanında uzman isimlerini tek tek seçti. Ekipte düşündüğü isimlere teklifi ise ölmeyi kabul etmeleri oldu. Resmiyette ölmüş olacakları, ailelerinden ve sevdiklerinden uzak kalacakları bu görev için seçilen istihbaratçılar gelen teklifi vatan aşkıyla tereddütsüz kabul etti.

TEŞKİLAT DİZİ YORUM VE SOSYAL MEDYA TEPKİLERİ

Yine bu dizi, nasıl bu kadar yüksek reytingleri alır diye söylendikleri dizinin tarafındayım. Reytinglerde 10-12 reytingle zirvenin etkeni, sadece kanal değil senaristin mükemmel kalemi, yapımın efsane kadro seçimi ve başarısı.

Devleti görünenler korur, Görünmeyenler ayakta tutar…

Teskilat kurtlar vadisi pusudan örnekleme yapilmis gibi yada devami gibi #teskilat

#Teşkilat Harika bir dizi olmuş?

Muhakkak izlenmesi gereken bir dizi. Emeği geçenleri tebrik ederim. ????

Ankara’da çekiliyor olması da sizce ayrı bir güzellik katmamış mı?

Trt’nin Yeni Dizisi Teşkilat Beğenildi mi? Teşkilat Yorum ve Sosyal Medya TepkileriTrt’nin Yeni Dizisi Teşkilat Beğenildi mi? Teşkilat Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri Trt’nin Yeni Dizisi Teşkilat Beğenildi mi? Teşkilat Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri Trt’nin Yeni Dizisi Teşkilat Beğenildi mi? Teşkilat Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri Trt’nin Yeni Dizisi Teşkilat Beğenildi mi? Teşkilat Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri Trt’nin Yeni Dizisi Teşkilat Beğenildi mi? Teşkilat Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Teşkilat Dizi Yorum Ekşi Sözlük

ulan yazıklar olsun vatandaşın vergilerinden kesilen onca bütçeyle, tanıtımla yaptığınız iş bu mu? ortalama bir hint aksiyon filminde bile böyle aptal sahne olmaz.”

“operasyonun arasında arayan kızına cevap veren anne, tek başına 5 adamı vuran ajan, siha güvenlik protokolüne erişim sağlaması mümkün olan bir dünya adamı 50nc minibüse doldurma, kodun alındığı badem bıyıklı adamı öldürmeme, görevimiz tehlike taktiği ile operasyon yapma falan filan…

böyle dizi yapmak zorunda değilsiniz.”

“bir yandan halkin milliyetci damarini diri tutmak ve bir yandan da yandasa sermaye aktarma amacli cekilen onlarca havuz kanali dizisinden bir digeri. urun sanatsal birsey olunca parasal degerini bicmek zorlastigindan aktar aktarabildigin kadar parayi.”

“t: trt’nin milli istihbarat teşkilatını konu alan yeni politik dizisi

tanıtımlarında hamasetin ön planda olduğu, derinliğin az olduğu izlenimi oluşturdu. umarım haksız çıkarım.

ayrıca; karakter gelişiminin, hikayenin, kurgunun, diyalogların, sinematografinin nasıl olması gerektiği için

“inşallah mevcut iktidarı pohpohlayan, “arka planda devlet nelerle uğraşıyor siz özgürlük ile kafayı bozmuşsunuz” mesaji vermeye calisan bir dizi olmaz.
ızler miyim bilmiyorum ama önemli olan benim değil toplumun izliyor olması.”

“şu an için diğer trt dizilerine kıyasla * *fena değil gibi duruyor. iyice hamasileşip zıvanadan çıkmazsa belki trt yıllar sonra yeniden izlenebilir bir dizi çıkarmış olur. entryi ilerleyen dakikalarda dizinin gidişatına göre editleyeceğim. bakalım nasıl…”

teşkilat dizisi nasılmış diye bir bakayım dedim. ilk olarak güzel başladı, suriye’de tactical operasyonlar, mit ajanları, özel harekatçılar, siha’lar falan derken konuyu yine masonlara, üst akıla falan bağladılar veee güzelim hikayeyi komplo teorileri ile çöp ettiler…”

“kahramanımız son hızla arabasını makineli tüfek kurulu terörist aracının üstüne sürerken son saniyede siha 10 metre ilerideki terörist aracını vuruyor. terörist aracı patlamanın şiddetiyle havalanıyor altından kahramanımızın sürdüğü araç sapasağlam şekilde alevler içinden geçiyor ve geçtikten hemen sonra terörist aracı yere düşüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (2)
ÇETİN KAYABAŞILI
14 Mart 2021, 21:01 tarihinde yazildi

TEŞKİLAT DİZİSİNİ DAHA ETKİLİ YAPMAK İÇİN MÜZİK DEĞİŞMELİ
KURTLAR VADİSİNİN UZUN YILLAR BEGENILMESİNİN BİR NEDENİ DE JENERİK ,TEMPOLU MÜZİKLERİDİR
TEŞKİLAT GÜZEL DIZI.ÖNERİMİ DİKKATE ALINIZ. BAŞARILAR DILERIM

  • Cevapla
  • 0
Elif
8 Mart 2021, 12:32 tarihinde yazildi

Teşkilat dizisi harika Allah Arka Sokaklar kadar uzun ömür versin inşallah ❤️??????????????????

  • Cevapla
  • 0