TRT Spor Stadyum programında yasaklı enerji içeceği reklamı!

TRT Spor ekranlarındaki Stadyum programında, 18 yaş altındaki gençlere satışının yapılması yasak olan enerji içeceğinin reklamının yapılması münakaşa oluşturdu. 2017 senesinde alınan kararla, enerji içeceklerinin spor tesislerinde, okul kantinlerinde ve hastanelerde piyasaya arz edilmeyeceği ve reklamının yapılmayacağı kararı alınmıştı.
Takip et
TRT Spor Stadyum programında yasaklı enerji içeceği reklamı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TRT Spor’da yayınlanan “Stadyum” programında, 18 yaş altındaki gençlere satışının yapılması yasak olan enerji içeceğinin reklamının yapılması münakaşa oluşturdu.

2017 senesinde alınan kararla beraber enerji içeceklerinin spor tesisleri, okul kantinleri ve hastanelerde satışının ve yapılmayacağı kararlaştırılmıştı. Odatv’nin haberine göre 18 yaşından küçüklere enerji içeceğinin satışının yapılması da yasaklanırken, bu içeceklerin internetten satışı esnasında da “18 yaş” uyarısı ile karşı karşıya kalınıyor.

TRT Spor Stadyum programında yasaklı enerji içeceği reklamı!

TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ YASAK ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Enerji içeceği kaynaklı ölümlerin artması, en son 9 Mart’ta İstanbul’da 15 yaşında bir çocuğun uyumadan önce 1 litrelik enerji içeceği içmesinin sonrasında öldüğü iddiaları gündem gelmişti.

Tüketici Hakları Derneği de kritik bir rapor hazırladı. Dernek 1 litrelik enerji içeceğinin yasaklanması çağrısında bulunmuştu.

TRT Spor Stadyum programında yasaklı enerji içeceği reklamı!TRT Spor Stadyum programında yasaklı enerji içeceği reklamı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.