TRT, İYİ Parti Grup Toplantısını Yayınlamadı! Akşener’e Ambargo

TRT, AK Parti ve MHP grup toplantılarının tamamını, CHP toplantısının ise bir kısmını yayınlarken, İYİ Parti grup toplantısını ekranlara getirmedi.

Devlet kanalı olan TRT, TBMM’deki siyasi partilerin salı günü gerçekleştirilen TBMM’de yaptıkları grup toplantılarını canlı olarak ekranlara getiriyor.


İYİ PARTİ GRUP TOPLANTISI YAYINLANMIYOR

AK Parti ve MHP genel başkanlarının konuşmalarının hepsini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının bir kısmını ekranlara getiren TRT, yaklaşık bir saat devam eden İYİ Parti grup toplantısını ve Meral Akşener’i ise yayınlamıyor.

İYİ PARTİ SORU ÖNERGESİ VERDİ?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplaması talebiyle bir soru önergesi sunan İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, şu soruları yöneltti:

* TRT tarafsızlık ve eşitlik ilkesi gereği yalnızca iki partinin değil, tüm partilerin grup toplantıları canlı olarak ekrana getirmeli. TRT bu ilkeleri niçin çiğniyor ve ne tür yaptırım uygulanacak?

* Bütün partilere eşit uzaklıkta olması gereken TRT, muhalefet partilerine yaptığı bu çifte standardı hangi sebebe dayandırmaktadır?

* Bu uygulamalar TRT’nin tarafsız yayıncılık ilkesine karşı değil midir ve bu hususta bir yaptırım olacak mıdır?


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı