Trendyol Hesabı Nasıl Silinir? Adım Adım Trendyol Üyelik Kapatma

Türkiye'nin en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol; yaptığı büyük indirim kampanyaları ile milyonlarca kişinin kullandığı bir platform haline geldi. Trendyol hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız ve alışveriş çılgınlığına dur demenin zamanı geldiyse adım adım Trendyol hesap silme işlemi, telefondan ve bilgisayardan üyelik silme haberimizde.
Takip et
Trendyol Hesabı Nasıl Silinir? Adım Adım Trendyol Üyelik Kapatma
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kozmetikten tekstile, teknolojik ürünlerden hırdavata kadar her türlü ürünün satışını gerçekleştirildiği alışveriş platformu Trendyol tercih edilen sitelerden.  Fakat artık alışveriş noktasında kendine “Dur” demek isteyen üyeler hesabını kapatmak isteyebiliyorlar. İşte Trendyol hesap kapatma, üyelik silme işlemi.

Bilgisayardan Trendyol Hesabı Nasıl Silinir?

Trendyol hesap silme işlemi için ilk olarak Trendyol hesabınıza giriş yapın.

Trendyol Hesabı Nasıl Silinir? Adım Adım Trendyol Üyelik Kapatma

Trendyol adresine girin ve sağ üst köşeden “Hesabım” seçeneğine tıklayın.

Ardından sol menüde “Kullanıcı Bilgilerim” seçeneğini açın.

Bu sayfada “Hesabımı kapat” butonu hemen sağ üst köşede bulunmaktadır. Tıkladığınızda, direkt olarak “Hesap kapatma talebinizi aldık, mail kutunuzu kontrol ediniz.” pop-up’ı ile karşılaşacaksınız.

Trendyol Hesabı Nasıl Silinir? Adım Adım Trendyol Üyelik Kapatma

Mailinize gidin, gelen maili onaylayın ve açılan sayfada sağ alt köşede “Devam Et” butonuna tıklayın.

Trendyol hesap kapatma nedeninizi sunun, ardından “Üyeliğimi İptal Et” seçeneğine tıklayın.

Trendyol Hesabı Nasıl Silinir? Adım Adım Trendyol Üyelik KapatmaTrendyol Hesabı Nasıl Silinir? Adım Adım Trendyol Üyelik Kapatma

Bu kadar basit. Trendyol hesabınız kapatılacaktır.

Telefondan Trendyol Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Telefonunuza yüklediğiniz Trendyol uygulamasından hesabınızı silmek için:

Trendyol Hesabı Nasıl Silinir? Adım Adım Trendyol Üyelik Kapatma

Trendyol uygulamasına girin ve profilinizi açın.

“Kullanıcı Bilgilerim” seçeneğine tıklayın. Burada da “Hesabımı Kapat” karşınıza çıkacaktır, tıklayın.

Mail kutunuza bir mail gelecektir, maili açın ve ilgili yönergeleri izleyin.

Yönergelerin sonunda “Üyeliğimi İptal Et” butonunu görebilirsiniz, tıklayın.

Hesabınız iptal edilmiştir.

Trendyol hesap silme linki, e-posta aracılığı ile geldiği için verilemiyor ve bu kod eşsiz oluşturuluyor. Bu sebeple yukarıdaki yolları izleyerek, sadece 5 dakika içerisinde hesabınızı iptal edebilirsiniz.

Hesabınızı iptal etmeniz halinde:

Üyeliğinize bir daha giriş yapamazsınız.

Mevcut kuponlarınızın hepsi geçersiz sayılır ve sistemden kaldırılır.

Sipariş geçmişinizi görüntüleyemezsiniz.

Trendyol, üye olduktan sonra kişilere kampanyalarla ilgili bilgilendirmeler yolluyor. Ancak hesap silme işleminizi gerçekleştirdikten sonra bilgileriniz de silineceği için Trendyol tarafından herhangi bir bilgilendirme almazsınız.

Mail yoluyla Trendyol hesap silme

Bu işlemlerin yanı sıra Trendyol hesabını silmenin başka bir yolu da bulunuyor. Bunun için ilk olarak Trenyol hesap silme formunu bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Ardından formdaki bilgileri doldurarak formu Trendyol’un mail adresine gönderin.

Hesabınızı sildikten sonra verilerinizin tam anlamıyla silinip silinmediğinden emin olmanız gerekiyor. Bu form ayrıca tüm verileri silmek istediğinizi belirten bilgileri de içerir.

Trendyol Mail ve Sms Bilgilendirmeleri Nasıl Kapatılır?

Trendyol üyeliği olan kişilere kampanyalarla ilgili mesaj ya da e-posta gönderilebilir. Bu durum da bir süre sonra kullanıcıları rahatsız etmeye başlayabilir. Eğer kampanya ya da diğer konular hakkında bilgi sahibi olmaya ihtiyaç duymuyorsanız, aşağıda anlattığımız yönlendirmelere uyarak tarafınıza e-posta veya SMS gönderilmesini engelleyebilirsiniz.

Fakat kargo takibi ve teslimi, iade talebi gibi konularda tarafınıza e-posta veya SMS yoluyla bilgilendirme yapılması sizin yararınızadır. Bunu zaten iptal etme şansınız yoktur. Eğer Trendyol’dan gelen hiçbir maili görmek istemiyorsanız, iletiyi spam olarak işaretlemeniz yeterli olacaktır. Mesaj almak istemiyorsanız da sistemde kayıtlı olan telefon numaranızı silmek için müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Trendyol Hesabı Nasıl Silinir? Adım Adım Trendyol Üyelik Kapatma

Telefondan ya da bilgisayardan Trendyol hesabınıza giriş yapın. Daha sonra sol tarafta bulunan “Duyuru Tercihlerim” seçeneğine tıklayın. Duyuru ve kampanyalardan hiçbir şekilde haberdar olmak istemiyorsanız, üç kutucuğun her birinde bulunan onay işaretini kaldırın. “Güncelle” diyerek devam ettiğinizde artık size kampanya ya da duyurularla ilgili bildirim yapılmaz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.