Tren’de Taciz Olayında 9 Sanığa Hapis Cezası

Kayseri’de sevgi evinde kaldığı öğrenilen 14 yaşındaki B.K. isimli kız çocuğu, trende 9 kişinin cinsel istismarına uğradı. Konuyla alakalı iddianame hazırlandı. İddianamede 3’ü tutuksuz 6’sı tutuklu 9 kişi hakkında 16 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Kayseri’de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan sevgi evinde yaşayan 14 yaşındaki B.K. isimli kız, babası İ.K’yı görmek için izin alarak yurttan ayrıldı. Babasını görmeye gitmek için bindiği trende 9 kişinin cinsel istismarına uğrayan küçük kız, sevgi evine geri dönerek durumu anlattı.

DEVREYE AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ GİRDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olayı savcılığa taşıdı. Olayı gerçekleştirdiği öğrenilen İhsan B. (22), Tolga Y. (26), Ertuğrul T. (21), Mehmet K. (21), Muhammet A. (23) ile mağdur kızın ablası B.T. tutuklandı, S.K. (17), M.T. (17) ve E.E. (17) adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi hazırladığı iddianame çerçevesinde 9 kişinin nitelikli cinsel suçu işlediği gerekçesiyle 16 yıla kadar hapis cezası istedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı