adplus-dvertising

Trafik kazası geçiren genç sınava ambulansla geldi

Bursa’da üniversite sınavına 1 ay kala geçirdiği trafik kazası yüzünden ayakta durması ve oturması doktor raporuyla yasaklanan genç kızın imdadına Bursa Büyükşehir Belediyesi yetişti. Büyükşehir Belediyesi Evde Hasta Bakım ve Hasta Nakil Hizmetleri biriminin ambulansı ile evinden alınan üniversite adayı, sınav salonuna sedye ile taşındı.
Takip et
Trafik kazası geçiren genç sınava ambulansla geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bursa Büyükşehir Belediyesi Evde Hasta Bakım ve Hasta Nakil Hizmetleri, vatandaşların derdine derman olmaya devam ediyor. Her ay yüzlerce kişiye ambulansla nakil hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi, üniversite sınavı öncesinde ambulans talebinde bulunan gençlerin de yardımına koştu. Sınava hazırlandığı dönemde Samsun’da geçirdiği trafik kazası nedeniyle vücudunda kırıklar oluşan, ayakta durması ve oturması doktor raporuyla uygun görülmeyen Düşüm Çınar, Büyükşehir Belediyesi Evde Hasta Bakım ve Hasta Nakil Hizmetleri ekipleri tarafından evinden sedyeyle alınarak YKS’ye gireceği okula ulaştırıldı.

Trafik kazası geçiren genç sınava ambulansla geldi

Trafik kazası geçiren genç sınava ambulansla geldi

Sınava ambulansla gitt

Bursa Simya Koleji mezunu olan Düşüm Çınar, sınava bir ay kala Samsun’da eve dönerken kendisine otomobil çarptığını belirtti. Sol bacağında ve kalçasında oluşan kırıklar nedeniyle yürüyemediğini ve uzun zaman oturamadığını söyleyen Çınar, “Samsun’dan Bursa’ya ambulansla geldim. Aile hekiminden reçete alırken bize Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ambulans hizmetinden bahsedildi. Müracaat yaparak hastane kontrollerine giderken Büyükşehir Belediyesi’nin ambulans hizmetinden yararlandık. Üniversite sınavı için de belediyemizden yardım istedik. Anında olumlu dönüş aldık. Teşekkür ediyorum”

Trafik kazası geçiren genç sınava ambulansla geldi

Kazadan sonra çalışmaya devam ettiğini ifade eden Çınar, hiç yılmadığını ve üniversiteyi kazanmayı çok istediğini dile getirdi. Bütün gün yatarak sınava hazırlandığını anlatan Çınar, “Kazadan sonra hayat mücadelesi verdim. Kendime geldiğimde sınavımın etkilenmesinden çok korktum. Ama vazgeçmedim. İnşallah hedeflerime ulaşacağım. Psikiyatri yada yazılım mühendisliğini hedefliyorum” diyerek konuştu.

Trafik kazası geçiren genç sınava ambulansla geldi

Büyükşehir hep yanımızda

Anne Sevim Filtekin de kızının kazadan sonra zorlu bir süreç geçirdiğini belirtti. Kızının vazgeçmesinden çok korktuklarını anlatan Filltekin, “Çok şükür kızım kendine gelince tekrar çalışmaya başladı. Kızıma günlük iğne yapılıyor. İğneye gittiğimizde aile hekimimiz bize Büyükşehir Belediyesi’nin ambulans hizmetinden bahsetti. Sağlık kontrolleri için de ambulans hizmetinden yararlandık. Üniversite sınavına ulaşım için de istekte bulunduk. Kabul edildi. İki gün boyunca hizmetten faydalanacağız. İnsanın kendisini çaresiz hissettiği bir anda çare olmak çok mühim hizmet. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.