Trabzon’un 11 İlçesinde 37 Noktada Orman Yangını Çıktı

Trabzon'un 11 ilçesinde toplam 37 noktada orman yangını çıktı. Çok sayıda ekibin müdahalesi ile 22 noktadaki yangınlar söndürüldü.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon’un 11 ilçesinde çıkan ve 15 noktada devam eden örtü yangınlarını söndürme çalışmalarının sürdüğünü belirterek “Ciddi bir rüzgar var. Örtü yangını çok çabuk bir şekilde ilerleyebiliyor. Birinci derece riskli gördüğümüz yerlerde ekiplerimiz kritik noktalarda bekliyor.” dedi.

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile beraber çıkan örtü yangınları hakkında değerlendirmelerde bulunan Ustaoğlu, 37 noktada örgüt yangınlarının çıktığını ve ekiplerin yapığı müdahaleler neticesinde 22 noktadaki yangınların söndürüldüğünü hatırlattı.

ÇEVRE İLLERDEN PERSONEL GELDİ

11 ilçede başlayan yangınların 15 bölgede halen devam ettiğini dile getiren Ustaoğlu, “Büyükşehir Belediyesine ait 15 araçla itfaiyenin söndürme çalışmaları sürüyor. Orman Genel Müdürümüz ve yardımcısı Trabzon’a geldiler. Civar illerden de ilimize 35 araç ve 212 personel gelerek ekiplerimize destek olacaklar. Bütün kurumlarımızla beraber örtü yangınına karşı seferber olduk. Valiliğimiz bünyesinde kriz masamızı yarattık. Yalnızca Arsin ilçemizde tehlike arz eden 3 evimizde toplamda 6 vatandaşımızı tahliye ettik. Şu an itibariyle özellikle vatandaşımızın can güvenliği noktasında sıkıntı yaratacak bir tehdit öngörmüyoruz. Ama ciddi bir rüzgar var. Fakat bütün ekiplerimizle beraber çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz, hazırlıklı olarak bekliyorlar” şeklinde konuştu.

Örtü yangınları neticesi 3 ilçede boş ve kullanılmayan 6 evin kullanılmaz hale geldiğini söyleyen Ustaoğlu, “15 noktada çıkan yangını henüz kontrol altına alamadık. Ciddi bir rüzgar var. Örtü yangını çok çabuk bir biçimde ilerleyebiliyor. Birinci derece riskli gördüğümüz yerlerde ekiplerimiz kritik noktalarda bekliyor” ifadelerini kullandı.

Ustaoğlu, zarar gören araziler hakkında net bilginin gün ağarınca ortaya çıkacağını sözlerine ekledi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı