Trabzonspor’un Borcu Açıklandı!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’un bocunu açıkladı. Trabzonspor’un 840 milyon TL borcu olduğu belirtildi.

Süper Lig’de iddialı olan Trabzonspor’da dün olağan divan kurulu toplantısı yapıldı. Başkan Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor’un borcunu açıkladı. Ahmet Ağaoğlu kendi döneminde Trabzonspor tarihinin en önemli borç azaltması yapıldığını belirtti. Ahmet Ağaoğlu, 2000 yılından itibaren ilk kez borcun düştüğünü açıkladı.

AHMET AĞAOĞLU BORCU AZALTTI

Borç konusunda büyük aşama kaydedildiğini belirten Ağaoğlu, “İki sene içerisinde çok büyük borçlar ödedik. Haziran ayındaki Divan Kurulu’nda 1 milyar 200 milyon TL borcumuz olduğunu söylemiştim. Şu an borcumuz 840 milyon TL. Trabzonspor 300 milyon TL’nin üzerinde büyük bir borçtan kurtuldu” ifadesini kullandı.

UEFA’DAN PARA ALACAĞIMIZA PARA VERİYORUZ

Ahmet Ağaoğlu, “5-6 yıl sonra Avrupa’da mücadele ediyoruz. UEFA ile masada çok büyük bir mücadele verdik. Onlar da gelirlere el koyarak, turnuvaya katılmamıza izin verdi. Biz Avrupa Ligi’nden para kazanacağımıza üstüne cebimizden para veriyoruz. Galibiyet ve beraberlikte verilen miktarlar TFF’nin Süper Lig’de verdikleriyle hemen hemen aynı. 230 bin Euro beraberlik pirimi var. Seyahatler, konaklama derken, puan alamadığınızda üste para vermiş oluyorsunuz. Gelir mevzusunu CAS’a taşıdık. 18 Aralık’ta, CAS o davanın sonucunu açıklar” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı