adplus-dvertising

Trabzonspor’da yabancı sıkıntısı

Spor Toto Süper Lig’in son şampiyonu Trabzonspor’da, yabancı sıkıntısı meydana geliyor. Bordo-mavililerde, gidecek yabancı oyuncuların vaziyeti yurt dışı transferini biçimlendirecek.
Takip et
Trabzonspor’da yabancı sıkıntısı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yurt dışı transferinde şuana kadar Larsen ve Trezeguet’i kadrosuna katan Trabzonspor, bünyesinde bulunan yabancı oyuncularla beraber sayıyı 17’ye çıkardı. Kadrosunda 14 yabancı oyuncu bulundurmak mecburiyetinde olan bordo-mavililer bazı adlarla yollarını ayırmak vaziyetinde. Yabancı kontenjanı sebebiyle kadrosunda ciddi bir operasyon yapmak mecburiyetinde kalacak olan Trabzonspor’da, söz konusu oyuncuların maliyetleri ise gelmesi planlanan oyuncular kadar mühim.

Kiralıktan dönen Flavio ve Diabate’nin yanı sıra Trondsen ile Koita’dan da kendilerine kulüp bulmaları istendi. Bu adların yanı sıra geçtiğimiz sezon çapraz bağ sakatlığı geçiren ve 1 sene daha kontratı bulunan Gervinho da kadroda düşünülmeyen oyuncuların başında geliyor. Sakatlığı bulunan Peres’in ise vaziyeti belirsizliğini koruyor.

Maliyetleri sıkıntı

Yabancı oyuncularla yapılan garanti kontratlar Spor Toto Süper Lig’de bulunan kulüpleri zora soktuğu gibi bordo-mavililer de aynı sıkıntıyı yaşıyor. Karadeniz ekibi söz konusu oyuncuları başka kulüplere transfer etmemesi yahut kiralık olarak gönderememesi vaziyetinde sözleşme koşullarını yerine getirmek vaziyetinde. Bu ayrılıkların maliyeti ise Trabzonspor’a 7 milyon Euro’ya mal olabilir.

Trabzonspor, Diabete için Leicester City’e üç taksit halinde 1 milyon 573 bin Euro ödüyor. Oyuncuya ise senelik 1 milyon Euro garanti ücret ödemek vaziyetinde. Flavio için ise EC Bahia kulübüne 1 milyon 200 bin Euro sözleşme fesih bedeli ödeyen Trabzonspor, oyuncuya ise 750 bin Euro ödeyecek.

Koita’nın vaziyeti can sıkıcı

Trabzonspor’un geçtiğimiz sezon başında kadrosuna kattığı fakat bir türlü yararlanamadığı Koita’nın vaziyeti ise can sıkıcı boyutta. Takım bulması istenen oyuncu çalışmalarını ayrı olarak sürdürürken bordo-mavili kulüpten ise senelik 1 milyon 483 bin Euro garanti ücret alıyor.

Trabzonspor’un iki senelik anlaşma yaptığı Gervinho ise yaşadığı sakatlık ve geçirdiği tedavi sürecinin sonrasında kamp kadrosuna dahil edilmedi. Oyuncu, Karadeniz ekibinde senelik 1 milyon 500 bin Euro ve 650 bin Euro imza parası ile beraber 2 milyon 150 bin Euro kazanıyor. Bordo-mavililer oyuncuyla ortak bir yol haritası bulamaması halinde bu rakamı ödemek vaziyetinde kalacak.

Karadeniz ekibinde gönderilecek olan Trondsen ise senelik 900 bin Euro kazanıyor. Bordo-mavililer 950 bin Euro olan bonservis bedelini ise üç taksit halinde ödeme yapıyor.

Peres’in vaziyeti belirsiz

Yaşadığı sakatlık sonrası tedavisi devam eden Peres’in vaziyeti ise belirsizliğini koruyor. Bordo-mavililer bu oyuncunun yerine Larsen’i transfer ederken, savunmanın solunda da görev yapabilen Peres’le alakalı karar önümüzdeki günlerde verilecek. Bordo-mavililer, Peres’le yol ayrımına gelinmesi halinde ise oyuncunun 1 milyon 200 bin Euro olan garanti ücreti yanında 500 bin Euro olan imza parasını ödemek mecburiyetinde kalabilir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.