Trabzon’da Şehit Eren Bülbün’ün annesinden Ekrem İmamoğlu’na tepki! Şimdiye kadar neredeydin?

TRABZON’da şehit edilen Eren Bülbül’ün annesi evladı olmadan 5’inci bayramını geçiriyor. Oğlunun her an gelecekmiş gibi hissettiğini söyleyen şehit annesi, Ekrem İmamoğlu’nun Eren’in mezarına yaptığı ziyaret için de “Şimdiye kadar neredeydi?” dedi.

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017 günü bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında oğluErenBülbül’ü şehit verenanne Ayşe Bülbül’ün ‘Eren’siz geçen 5. Bayramda gözyaşı ve öfkesi hiç dinmiyor. Şehidin annesi İmamoğlu’nun ziyaretiyle ilgili konuştu. İmamoğlu’na soracağı soruları olduğunu söyleyen Ayşe Bülbül, ‘3 yıldır beni niye arayıp sormadı?’ dedi. Bülbül, Kemal Kılıçdaroğlu’nun hanımı ve Ekrem İmamoğlu’nun hanımının Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmesinin kendisine çok koyduğunu söyledi.

Oğlunun ölümünün üzerinden 3 yıl ve bu Kurban Bayramı ile birlikte 5 bayram geçiren Ayşe Bülbül, ilçeye bağlı Köprüyanı Mahallesi’nde oğlunun mezarı başındaki evinde gözyaşı döküyor.

“Hala sanki çıkıp gelecekmiş gibi bekliyorum”

Oğlunun şehit edildiği günü hiç unutamadığını belirten Bülbül “Ölümünün üzerinden geçen 5. Bayram. Hala sankiErençıkıp gelecekmiş gibi bekliyorum. O acı gün, olay günü gözümün önünden hiç gitmiyor. Benim oğlumun kanını akıtanlardan yüce Mevlam benim bu gözyaşlarımın bedelini inşallah öbür dünyada alacak. Benim yavruma el kaldıranlar utansın, elleri kırılsın” dedi.

İmamoğlu geldiğinde yaylada olduğunu söyledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kurban Bayramı tatilini geçirmek üzere geldiği memleketi Trabzon’da önceki gün Maçka ilçesine gelerek oğlunun mezarını ziyaret etmesi ile ilgili soruna soru üzerine ise Ayşe Bülbül, yaylada bulunduğu sırada ziyaretin gerçekleştiğini söyledi.

“Dışlayacak değilim… PKK’nın peşinden gitmeleri beni rahatsız eden o..”

Bülbül, ziyaretten kendisine bilgi verildiğini ancak yaylada ve rahatsız olduğu için mezarı başına gelemediğini belirterek “Gelsem İmamoğlu’nu dışlayacak değilim. PKK’nın peşinden gitmeleri beni rahatsız eden boynumu büken o. Benim yavrumun yüzünü baktıkları zaman hiç mi ağlayıp gözyaşı dökmeyeceklerdi. PKK’lar ile HDP’liler ile görüşmesi onlarla bir yolda yürümesi beni çok üzüyor. Görüşebilseydim bunları onun yüzüne soracaktım.Eren’i şehit edenler ile ilgili ne diyecekti ? Onu merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Onların Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmesi çok koydu”

Şehidin annesi İmamoğlu’yla ilgili sözlerine şöyle devam etti: “3yıldır niye beniarayıp sormadı ?Ben hiç kimseyi dışlamam. Kimseyi suçlamam. Yalnız benim burukluğum, Kemal Kılıçdaroğlu’nun hanımı ve Ekrem İmamoğlu’nun hanımı; Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmesi çok koydu.”

“Benim Eren’imi kim şehit etti ? 40 yıldır yaşadığım kapının önünde Eren’imi şehit verdim. Eren’imi kim şehit etti ? PKK şehit etti. Eren’imi şehit eden PKK’nın başını ziyaret edenin keyfi mi geldi ?Benim Eren’im akşama kadar bir tabak yemeğe çalışırdı. O yavrunun günahı neydi ?Benim yavrum neden şehit oldu ? Demek ki bu kişilerin benim yavrumun bir parça ekmeği bulup yememesi onların keyfini mi getirdi?”

“15 yaşındaki bir çocuğun şehit olması size hiç mi üzüntü vermedi?”

Ayşe Bülbül, İmamoğlu ile görüşseydi kendisine soruları olacağını belirterek, “Soracaktım ki ona benim yavrumun, 15 yaşındaki bir çocuğun şehit olması size hiç mi üzüntü vermedi?Bakacaktım ne diyecekti. Yanında oturup soracaktım ona. Şu yavruya buraya gelip bakınca, senin duygun nedir ? Onun şimdiye kadar gelmemesinin nedenini soracaktım. Şimdiye kadar neden gelmediniz ? Benim tek üzüntüm keşke Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmeseydiniz. Bana deseler ki ziyaret et, ben bir ana olarak gidemem. Onu cezaevinde ziyaret etmeyin bana karşı.”

“Geleceklerini bilgi verdiler bana ama ben gelmedim. Üç yıl oldu, o zaman başkan değildi ama bir vatandaştı, gelip benim duygularımı alıp, acıma ortak olabilirdi. Ben yolları, kapıları bekleyen bir anayım” diye konuştu.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı