Tosuncuk, parasını Bitcoin yatırımı ile 10’a katlamış!

Mehmet Aydın’ın ifadesinden yeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Mehmet Aydın, Çiftlik Bank’tan raporlarda yazıldığı gibi 1 milyar 139 milyon lira değil 1.5 milyar lira topladığını belirtti. Aydın “Bitcoin’e yatırım yaptım, 10 kat arttı” şeklinde konuştu ve kazandığı paranın raporda söylenen borç miktarını ‘kat kat’ karşılayabileceğini belirtti.
Takip et
Tosuncuk, parasını Bitcoin yatırımı ile 10’a katlamış!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Brezilya’da teslim olduktan sonra Türkiye’ye getirilen ve tutuklanarak cezaevine gönderilen ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın ifadesinde Çiftlik Bank mağdurlarından Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) raporlarında söylenen miktardan çok daha fazlasını topladığını anlattı. Aydın yatırım yaptığı Bitcoin’den kazandığı paranın da SPK raporlarında Çiftlik Bank’ın toplam kâr döngüsü olarak geçen 2 milyar 971 milyon liranın “kat kat” üzerinde olduğunu belirtti.

322 MİLYON NEREDE? Tosuncuk, parasını Bitcoin yatırımı ile 10’a katlamış!

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre Aydın, “Tespiti yapılan 322 milyon 642 bin liralık para açığı nereden kaynaklanıyor, bu paraya ne oldu?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunda söylenen yatırım yapan üyelerden toplanan para miktarı, bu paralardan üyelere geri dağıtılan para miktarı, firma sermayelerinde kullanılan para miktarı güncel değildir. Bu sebeple Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı hesaplamalar yanlıştır. Hatırladığım kadarıyla yatırım yapan Çiftlik Bank oyunu mensuplarından 1 milyar 500 milyon liraya yakın para toplandı ve 850 milyon yakın para üyelere oyun kazancı dağıtıldı. Öte Yandan biz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunu tamamlamadan bizim hakkımızda saadet zinciri ile dolandırıcılık yaptığımız yaftasını yaptığından saadet zinciri olmadığımı kanıtlamak için üyelik alımımızı durdurduk.”

“322 MİLYON BITCOIN’DE” Tosuncuk, parasını Bitcoin yatırımı ile 10’a katlamış!

“Hakkımda yakalama kararı çıkartılınca kalan iadeleri yapamadım. Öte Yandan tespiti yapılan 322 milyon 642 bin liralık mahiyeti belli olmayan para iddiasıyla alakalı ben bu parayı öbür yurtdışı firmalarının kurulumunda Bitcoin cihazlarının alımı ve tesislerinin kurulumunda kullandım. Bu para güncel miktar değildir. Bu paradan daha fazlasını kullandım.”

BITCOIN KAZANCI Tosuncuk, parasını Bitcoin yatırımı ile 10’a katlamış!

Mehmet Aydın’ın Bitcoin yatırımlarına dair ifadeleri ise hem neden teslim olduğuna hem de mevcut ekonomik kuvvetine dair mühim ipuçları veriyor…Bu ifadeler aynı zamanda “Parası bittiği için mi geldi?” sorusuna da yanıt niteliğinde… Bu konudaki ifadeleri şu şekilde:

Tosuncuk, parasını Bitcoin yatırımı ile 10’a katlamış!

“Çiftlik Bank oyununun net bir kazanç vaadi bulunmamaktadır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunda söylenen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık rakama sistemin bugünden itibarıyla kapatılarak bütün üyelere kazançlarıyla beraber anaparalarının bir sene boyunca ödenmesi sonucunda ulaşılmaktadır. Sözleşmemizde sistem kapatıldıktan sonra kazançtan elde edilen gelirin ödenmeyeceğine, yalnızca anaparanın ödeneceğine dair bir husus bulunmaktadır. Öte Yandan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevlileri ülkemizde ve Paraguay’da kurmuş olduğum Bitcoin imalat tesislerini kayda almamıştır. Hatta o dönemde Çiftlik Bank organizasyonu içerisinde kurulan Akhisar çiftliğinde bulunan Bitcoin imalat tesisine davet ettiğim halde gelmemişlerdir. Öte Yandan yatırım yaptığım Bitcoin tarihten bu güne 10 kat daha değer kazanmıştır. Bu da raporda öne sürülen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık ödemeyi kat ve kat karşılamaktadır. Fakat üyelere asla sistem üstünden bu miktarda kâr vaadinde bulunmadım.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.