Tosuncuk, mahkemeye 4 sayfalık savunma verdi!

Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yargılanan ‘Tosuncuk’ olarak bilinen Mehmet Aydın, mahkemeye 4 sayfalık yazılı savunma sundu. Aydın savunmasında “Eğer bana fırsat verilirse bütün müştekilerin zararlarını el konulan malvarlıklarımdan karşılamak isterim” dedi. Duruşma avukat beyanlarının alınmasıyla devam ediyor.
Takip et
Tosuncuk, mahkemeye 4 sayfalık savunma verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

‘Çiftlik Bank’ üstünden binlerce kişiyi dolandıran ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın bugün ikinci defa hakim karşısında. Aydın hakkında çeşitli suçlardan 75 bin 260 seneye kadar hapis cezası isteniyor. Bu duruşmanın önemi ise, Tosuncuk Mehmet Aydın’ın firardan sonra ilk defa mağdurlarla karşı karşıya gelmesi.

Kamuoyunda “Çiftlik Bank” olarak bilinen ve gelir getirme vaadiyle çok sayıda vatandaşın mağdur olmasına yol açtığı söylenen sistemin kurucusu olan ve 2 seneden fazla süre firari bulunan Mehmet Aydın, Türkiye’nin talebi üstüne Brezilya tarafından sınır dışı edilmişti.

“Tosuncuk” lakabıyla tanınan Aydın, 3 Temmuz’da saat 22.10’da getirildiği İstanbul Havaalanı’nda, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla uçakta gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemlerinin sonrasında Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilen Aydın, 102 mağdurun şikayetçi olması üstüne hakkında başlatılan soruşturma kapsamında Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcısınca ifade vermiş, sonrasında çıkarıldığı Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliğince “suç işlemek maksadıyla örgüt kurma”, “bilişim sistemleri banka yahut kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık”, “tacir yahut firma yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçlarından tutuklanmıştı.

75 BİN SENEYE KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Mehmet Aydın, Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılaması süren bu davada ise “suç işlemek maksadıyla örgüt kurma ve yönetme”, “bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle özellikli dolandırıcılık” ve “ticari firmaların faaliyeti kapsamında özellikli dolandırıcılık” suçlarından 22 bin 580 seneden, 75 bin 260 seneye kadar hapisle yargılanıyor.

“MÜŞTEKİLERİN ZARARLARINI EL KONULAN MAL VARLIKLARIMDAN KARŞILAMAK İSTERİM”

Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yargılanan ‘Tosuncuk’ olarak bilinen Mehmet Aydın, mahkemeye 4 sayfalık yazılı savunma sundu. Aydın savunmasında “Eğer bana fırsat verilirse bütün müştekilerin zararlarını el konulan malvarlıklarımdan karşılamak isterim” dedi. Aydın, “Amacım yurt dışına açılarak yarar sağlamaktı.” şeklinde konuştu. Duruşma avukat beyanlarının alınmasıyla devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.