Tosuncuk, mafyacılık oynamış! Adam kaçırma, tehdit hepsi var…

Çiftlik Bank’ın ‘tosuncuk’ lakaplı kurucusu Mehmet Aydın’ın 5 sene önce, rakip internet sitesi kuran eski çalışanını kaçırıp evinde sorguya aldığını gösteren kayıtlar çıktı. Aydın, kayıtta “Çok güzel işler yapacağız demedim mi? Neyine yetmedi?” diyor…
Takip et
Tosuncuk, mafyacılık oynamış! Adam kaçırma, tehdit hepsi var…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bursa 3. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki dava dosyasına göre Mehmet Aydın, oynanmış iddia kuponu satan bir site kurdu. Yanında çalışan Doğukan A. da bir müddet sonra işten ayrılıp, benzer bir site yarattı. Vaziyete sinirlenen Mehmet Aydın, ‘Sitemin aynısını yapmış’ dediği Doğukan A. ile 23 Haziran 2016 günü bir parkta buluştu.

Bodrum kattaki evinde sorgulayıp kaydetti!

Zorla aracına bindirerek, Bursa’da bodrum kattaki evlerine götürdü ve Doğukan A.’yı tehdit etti. Tosuncuk tehdit anlarını da telefonuna kaydetti. Sonrasında şifrelerini aldı ve siteyi kullanım dışı bıraktı. Şikâyet üstüne gözaltına alınan Mehmet Aydın’ın telefonunda, bu anlara dair kayıtlar ele geçirildi.

O sorgu kaydında neler var?

Dava dosyasında ‘Sorgu Kaydı’ olarak yer verilen kayıtta, Aydın, “Seni döverim burada, o zaman konuşmaya başlarsın. İnşallah şifreyi unutmuşsundur da burada temiz bir dayak yersin benden. Buraya gelişini unutma, unutma tamam mı! Sözümü dinlersen korkacak bir şey yok. Biz adam yemiyoruz. Güzel güzel konuşuyoruz. Adam gibi yanımda çalış, çok güzel işler yapacağız demedim mi? Neyine yetmedi?” diyor.

7 senelik ceza 7 aya indirilince cezaevinden kurtuldu

Aydın’a verilen 7 sene ceza 7 aya düşürülüp ertelenince cezaevine girmedi. Bu süreçte de Çiftlik Bank’ı kurup milyonlarca lira topladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.