Tosuncuk ilk kez mahkemede hesap verecek!

Binlerce kişiyi kâr vaadiyle dolandırıp yurt dışına kaçtıktan sonra tutuklanan Mehmet Aydın, 3 bin 762 mağdurun bulunduğu dava kapsamında bugün ilk defa hakim karşısına çıkacak.
Takip et
Tosuncuk ilk kez mahkemede hesap verecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz günlerde teslim olacağına dair bir video yayınladıktan sonra Brezilya’dan özel ekiple Türkiye’ye getirilen Mehmet Aydın, seneler süren firarının sonrasında tutuklandı.

Sabah’tan Arzu Kaya’nın haberine göre, 102 mağdurun daha şikayetçi olduğu soruşturma dosyası kapsamında ifade veren Aydın, “Dolandırma amacım yok. Paralarını alıp kaçma kastım da yok. Yurt dışında hep mağdurların parasını ödemeyi düşündüm. Örgüt kurup insanları dolandırdığım iddiasını kabul etmiyorum.” şeklinde konuştu.

Aydın, “Kimseyi dolandırmak niyetiyle başlamadım. Bazı hatalarım oldu. Yanlış insanlarla tanıştım, yanlış insanlarla çalıştım. Ben de mağdurum. Mağdurların zararı Türkiye’deki el konulan varlıklarımca karşılansın” şeklinde konuştu. Cezaevine gönderildi.” ifadelerini kullandı.

Güvenlik gerekçesiyle Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gönderilen Mehmet Aydın için artık hesap vakti. Binlerce mağdurun şikayetçi olduğu Çiftlik Bank davasında ilk defa hakim karşısına çıkacak.

Tosuncuk ilk kez mahkemede hesap verecek!

2 sene önce açılan dava kapsamında firari olması sebebiyle ifadesi alınamayan Aydın, “bilişim sistemleri banka yahut kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık, “tacir yahut firma yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı”, “suç işlemek maksadıyla örgüt kurma” ve “suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama” suçlarından 75 bin 260 seneye kadar hapsinin istendiği yargılamada ilk savunmasını yapacak.

ARTIK HAKİM KARŞISINDA OLACAK

Yargılamayı yürüten İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi, bir numaralı sanık Mehmet Aydın’ın bulunduğu cezaevinden 13 Temmuz Salı günü ses ve görüntü bilişim sistemi (SEGBİS) ile ifade vermesi için yazı gönderdi.

SEGBİS taktiğiyle ifadesi alınacak olan Aydın, 3 bin 762 mağdurun bulunduğu davada celse arasında mahkeme heyetinin sorularına cevap verecek. Aydın’ın ifadesi, ile ilgili açılan ve 750 mağdurun bulunduğu 2. Çiftlik Bank davasına da girecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.