Tosuncuk eşi Sıla Aydın ile boşandığını Türkiye’de öğrendi!

Teslim olma sebebi için “aile meselesi” diyen Mehmet Aydın’ı eşi Sıla Aydın’ın 22 Haziran’da gıyabında boşadığı gün yüzüne çıktı. Aydın teslim olmasaydı, eşinin kendisini boşadığını gazete ilanından öğrenecekti.
Takip et
Tosuncuk eşi Sıla Aydın ile boşandığını Türkiye’de öğrendi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çiftlik Bank’ta onbinlerce kişiyi dolandırıp yurtdışına kaçtıktan 3 yıl sonra teslim olan Çiftlik Bank’ın sahibi Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, dün tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Aydın’a bir darbe de eşi Sıla Aydın’dan geldi. Sıla Aydın, Tosuncuk Mehmet Aydın’ı gıyabında boşadı… Teslim olma sebebi için “aile meselesi” demişti.

Tosuncuk Mehmet Aydın’ı eşi Sıla Aydın’ın 22 Haziran’da gıyabında boşadığı gün yüzüne çıktı. Aydın teslim olmasaydı, eşinin kendisini boşadığını gazete ilanından öğrenecekti. Şuanda ise karar cezaevine gönderilip tebliğ edilecek. İtiraz etmezse karar kesinleşecek, itiraz ederse istinaf mahkemesine gidecek.

Mehmet Aydın ile Sıla Aydın’ın arkadaşlıkları, 2016 senesinde Bursa’da başladı. O dönem Çiftlik Bank sistemini yeni kurup para kazanmaya başlayan Mehmet Aydın, Sıla Aydın ile 7 ay sonra, 31 Mart 2017 günü görkemli bir düğünle evlendi.

Tosuncuk eşi Sıla Aydın ile boşandığını Türkiye’de öğrendi!

Tosuncuk, ‘takıntılı’ derecede sevdiğini saklamadığı eşini 24 Ocak 2018 günü SabGökçen Havaalanı’ndan başlayan 3 senelik firar yolculuğuna da yanında götürdü.

İlk iş boşanma davası

Sıla Aydın 2018’de Türkiye’ye döndü. Aydın da ev alması için eşinin hesabına 1 milyon 700 bin lira gönderdi. Miktar yüksek olduğu için para bloke edildi. Mehmet Aydın’ın kaçmasının sonrasında Sıla Aydın tutuklandı. Kendisinin firmada hiçbir hissesi ve yetkisi olmadığını iddia eden Sıla Aydın, “Tek suçum Mehmet Aydın’ın eşi olmamdı” şeklinde konuştu.

Ortalama 2,5 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi. İlk işi boşanma davası açmak oldu. Bursa Aile Mahkemesi’ne verdiği dilekçede ‘haysiyetsiz hayat sürüyor’ dediği Aydın’dan aylık 5 bin lira nafaka ile 500 bin lira tazminat talep etti.

Bir evimiz bile olmadı!

Aydın, Mehmet Aydın’la evli olmalarına karşın beraber yaşadıkları bir evi olmadığını, eşinin işlerinin yoğunluğu ile devamlı yurtdışında olmasını bahane ederek, kendisiyle ayda bir defa görüştüğünü, lüks hediyeler ve yurtdışı seyahatlerle gönlünü almaya çalıştığını öne sürdü.

Nereden geldiğini unutma!

Gene iddiasına göre, Mehmet Aydın, Uruguay’da beraber oldukları dönemde Caroline isminde bir kadınla ilişki yaşadı. Vaziyete tepki gösterdiğinde de dayak attı. “Sayemde lüks içinde yaşıyorsun. Bana katlanacaksın. Nereden geldiğini unutma” diyen Mehmet Aydın, ölüm tehditleri savurdu.

Gıyabında boşandı

Boşanma davasında Mehmet Aydın’a defalarca tebligat çıkartan mahkeme, netice alamayınca adli makamlardan yardım istedi. Aydın’ın firari olduğunun bildirilmesi üstüne de 22 Haziran günü, ‘Tosuncuk’u gıyabında boşadı.

Tosuncuk eşi Sıla Aydın ile boşandığını Türkiye’de öğrendi!

Aydın’ın eşine aylık bin lira nafaka ile 60 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Tosuncuk’un iki seçeneği var

Mehmet Aydın, karardan bir hafta sonra video çekip teslim olacağını açıkladı. 1 Temmuz’da da teslim oldu. Polislere teslim olma sebebinin ‘aile meselesi’ olduğunu belirtti.

Türkiye’ye dönmeseydi Bursa Aile Mahkemesi vasi atama ya da gazete ilanı verme yoluna gidecek ve kararını kesinleştirecekti. Şuanda ise karar cezaevinde Aydın’a tebliğ edilecek. itiraz etmezse karar kesinleşecek. İtiraz ederse boşanma dosyası istinaf mahkemesine gidecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.