Tosuncuk Brezilya’da teslim oldu, Tosuncuk Türkiye’ye gelecek mi?

Son dakika haberi: Kurucusu olduğu Çiftlik Bank üstünden binlerce kişiyi dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, Brezilya Sao Paulo’da teslim oldu.
Takip et
Tosuncuk Brezilya’da teslim oldu, Tosuncuk Türkiye’ye gelecek mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın Interpol’ün “Most Wanted” yani “en çok aranan” listesine girmişti.

Interpol’ün sayfasında yer verilen bilgilere göre, Mehmet Aydın, elektronik ortamda ödeme sistemleri aracalığıyla hırsızlık yapma, kooperatif kurarak insanları aldatma, suçunu finans etmek için organizasyon kurmak, taahhüt vererek toplanan varlıkları aklamak ve vergi kanunun ihlali suçlamasıyla aranıyordu.

Tosuncuk Brezilya’da teslim oldu, Tosuncuk Türkiye’ye gelecek mi?

TESLİM OLACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

2018 senesinde binlerce kişiden milyonlarca lira dolandıran Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın akşam saatlerinde avukatları aracılığıyla bir video paylaşarak kısa zamanda bulunduğu ülkedeki Türk elçiliğine teslim olacağını belirtti.

Sözcü’de yer verilen habere göre Mehmet Aydın şu açıklamayı yaptı:

“*Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank’ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de firmalarımızın reklam bütçesi için ayırdığı paradan yararlanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı.

*Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak yahut dolandırmak biçiminde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye’nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık.

*Fakat gelinen son süreçte firmanın oldukça fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, firmanın büyüklüğü sebebiyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum.

“TÜRK YARGISINA TESLİM OLACAĞIM”

*Mağduriyetleri gidermek ismine yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım fakat hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları sebebiyle bir sonuç elde edemedim.

*Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur.”

1991 Bursa doğumlu Çiftlikbank’ın kurucusunun beraberinde milyonlarca doları yurt dışına götürüldüğü öne sürülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.