Tosuncuk akşam saatlerinde Brezilya’dan Türkiye’ye geliyor!

Brezilya makamları Çiftlik Bank'ın kurucusu olarak bilinen Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın teslim olmasının ardından Türkiye'ye iade kararı verdi. Tosuncuğu iade almak için 3 polisten oluşan özel bir ekip Brezilya'ya gönderildi. Mehmet Aydın'ın bu gün akşam saatlerinde Türkiye'ye getirilerek mahkemeye çıkarılması bekleniyor.
Takip et
Tosuncuk akşam saatlerinde Brezilya’dan Türkiye’ye geliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika haberine göre, ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın teslim olmasının sonrasında Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’ndan iade talepnamesi düzenlenmesi için istekte bulundu. Talebin sonrasında yargılamayı yürüten mahkeme iade talepnamesi düzenlerken yeni bir gelişme meydana geldi.

Tosuncuk akşam saatlerinde Brezilya’dan Türkiye’ye geliyor!

Sabah gazetesinden Arzu Kaya’nın haberine göre, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü’ne bir yazı gönderdi.

Tosuncuk akşam saatlerinde Brezilya’dan Türkiye’ye geliyor!

Yazıda A’dan Z’ye Sao Paulo’dan İstanbul’a geliş sürecinin resmi çizildi. Mehmet Aydın ile ilgili “suç işlemek maksadıyla örgüt kurma/yönetme”, “bilişim sistemlerini araç olarak kullanma suretiyle özellikli dolandırıcılık”, “ticari firmaların faaliyeti kapsamında özellikli dolandırıcılık” ve “suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama” suçlarından ile ilgili kırmızı bültenle arama kararı olduğu yer aldığı anlatılan yazıda, edinilen yeni bilgiye göre de Brezilya makamlarının Aydın’ı Türkiye’yedeki görevlilere teslim etmeye hazır olduğunun öğrenildiği aktarıldı.

Tosuncuk akşam saatlerinde Brezilya’dan Türkiye’ye geliyor!

Bu kapsamda komiser, komiser yardımcısı ve polis memurundan oluşan 3 kişilik heyetin görevlendirildiği anlatılarak seyahat bilgilerine yer alan yazının ayrıntılarında, 2 Temmuz Cuma sabahı erken saatte Ankara’dan yola çıkan heyetin aynı günün akşam saatlerinde Sao Paulo’da olduğu aktarıldı. Yazıya göre heyet, Mehmet Aydın’ı da alıp 03 Temmuz Cumartesi günü uçağa binecek ve akşam saatlerinde İstanbul’da olacak.

Tosuncuk akşam saatlerinde Brezilya’dan Türkiye’ye geliyor!

Öte yandan pandemi şartları da hatırlatılan yazıda, Brezilya’dan Türkiye’ye giriş yasağı bulunduğu fakat giriş yasağından muaf tutulmaları gerektiği söylendi. Bu kapsamda görevli ekibin ve Aydın’ın ülkeye girişi sırasında herhangi bir sorun yaşamaması için Dışişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’ndan lüzumlu olurun alınması rica edildi.

Tosuncuk akşam saatlerinde Brezilya’dan Türkiye’ye geliyor!

Senelerdir firarda olan Mehmet Aydın’ın pasaportuyla alakalı ayrıntılar da düşünüldü. Aydın’ın halihazırda pasaportunun da bulunmadığı söylenen yazıda, geçici pasaport düzenlenmesi için Sao Paulo Büyükelçiliği’nden kolaylık sağlanması da istendi. 3 kişilik heyete de yurt dışında bulunacakları süre zarfında lüzumlu yardımın sağlanması talebinde bulunuldu.

Heyet ve Aydın’ın İstanbul’da havaalanına indikten sonra yapılacaklar da tespit edildi. İlgili yazıda, havaalanına iniş akabinde transit bölgeden karşılanarak havaalanında bulunan polis noktasına varış yapmalarına kadar refakat edilmesi. Mehmet Aydın’ın yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevkine kadar yapılan işlemler neticesinden Interpol Europol Daire Başkanlığı’nın bilgilendirilmesi İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden rica edildi. Interpol Europol Daire Başkanı 1. Sınıf Emniyet Müdürü imzası taşıyan yazı bütün alakalı birimlere gönderildi.

“Tosuncuk”un yurt dışında lüks yat sefası Tosuncuk akşam saatlerinde Brezilya’dan Türkiye’ye geliyor!

Heyet ve Aydın’ın İstanbul’da havaalanına indikten sonra yapılacaklar da tespit edildi. İlgili yazıda, havaalanına iniş akabinde transit bölgeden karşılanarak havaalanında bulunan polis noktasına varış yapmalarına kadar refakat edilmesi.

Tosuncuk akşam saatlerinde Brezilya’dan Türkiye’ye geliyor!

Mehmet Aydın’ın yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevkine kadar yapılan işlemler neticesinden Interpol Europol Daire Başkanlığı’nın bilgilendirilmesi İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden rica edildi. Interpol Europol Daire Başkanı 1. Sınıf Emniyet Müdürü imzası taşıyan yazı bütün alakalı birimlere gönderildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.