adplus-dvertising

Toplu taşımada maske yasağı kalktı mı? Gözler yeni koronavirüs tablosunda!

Son iki günün koronavirüs verilerinde vaka sayısının binin altında olması, akıllara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da mecburi değil serbest olacak.” açıklamasını getirdi. Bu sözler sonrası milyonların gözü bu akşam açıklanacak günün korona verilerine çevrildi.
Takip et
Toplu taşımada maske yasağı kalktı mı? Gözler yeni koronavirüs tablosunda!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanlığı, dün akşam Günlük Koronavirüs Tablosu’nu “covid19.saglik.gov.tr” adresinden paylaştı. Buna göre, son 24 saatte 123 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 922 kişinin testi pozitif çıktı, 3 kişi hayatını kaybetti, iyileşenlerin sayısı ise bin 115 oldu.22 Mayıs’ta ise 118 bin 852 Kovid-19 testi yapıldı, 905 kişinin testi pozitif çıktı, 5 kişi hayatını kaybetti, iyileşenlerin sayısı ise 1019 oldu.

Toplu taşımada maske yasağı kalktı mı? Gözler yeni koronavirüs tablosunda!

GÖZLER BUGÜN AÇIKLANACAK VERİLERDE

Türkiye’de koronavirüs verileri açıklanırken vaka sayılarının son iki gündür 1000’in altında olması sevindirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki gün yaptığı açıklamada “Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da mecburi değil serbest olacak.” şeklinde konuştu.

MASKE MECBURIYETI KALKACAK

Buna göre vaka sayıları bugün de 1000’in altında gerçekleşirse toplu taşıma araçlarında maske takma mecburiyeti tamamen kaldırılacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.