adplus-dvertising

Toplu E-Posta Gönderme Araçlarının Faydaları

Toplu e-posta pazarlama, mevcut ve potansiyel müşterilerle mümkün olan en kısa sürede bağlantı kurmak isteyen herhangi bir işletme için iletişimin en kolay yoludur.
Takip et
Toplu E-Posta Gönderme Araçlarının Faydaları
 • Yazdir
 • Arttir - Azalt
 • Yorum 0

Bu pazarlama yaklaşımı, bir pazarlamacının çok zorlanmadan pazarlama kampanyaları oluşturmasını sağlar. Tek yapmanız gereken mevcut araç ve iş akışlarını kullanmaktır. Bu sayede uygulanması haftalar alacak olan bir kampanyayı, bir kişi tarafından bir saatten daha kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat toplu e-posta pazarlamanın tek avantajı bu değildir. Bu pazarlama stratejisinin diğer avantajları aşağıdaki şekildedir: 

 1. Gerçek zamanlı bilgi akışına izin verir

Toplu e-posta pazarlama kampanyaları hızlı bir şekilde oluşturulabileceği için pazarlamacılar müşterilerini bilgilendirmek için “günlük” e-posta’lar gönderebilir. Toplu e-posta pazarlama ayrıca pazarlamacıların tüketicilere yıldönümlerinde, doğum günlerinde vb. gerçek zamanlı e-posta’lar göndermelerini de sağlar.

 1. Pazarlamacıların kişiselleştirilmiş mesajlar göndermesini sağlar

Pazarlamacıların hedef müşterileriyle radyo, televizyon veya basılı reklam yoluyla kişiselleştirilmiş bir şekilde iletişime geçmesi zordur. Bu medya pazarlama kampanyalarının çoğu, genellikle “herkese uyan tek beden” yaklaşımıyla yapılır. Bununla birlikte, toplu e-posta pazarlama, işletmelerin müşterilerinin adlarını taşıyan kişiselleştirilmiş e-posta’lar göndermelerine olanak tanır. Ayrıca, toplu e-posta pazarlama, satın alma geçmişi gibi özelleştirilmiş bilgiler sağlamayı mümkün kılar. Böylece işletmeler, rastgele alıcılara e-posta göndermek yerine onlarla zaten ilişkisi olan kişilere ulaşabilir.

 1. E-posta listesi segmentasyonuna yardımcı olur

Toplu e-posta pazarlama ile müşteri listesini daha küçük, daha etkili bir listeye bölmek ve kişiselleştirilmiş e-posta’lar göndermek de mümkündür. Örneğin, bir pazarlamacı, İstanbul’daki tüm müşterileri belirleyebilir ve ardından o konumdaki müşteri ihtiyaçlarını karşılayan bir e-posta pazarlama kampanyası oluşturabilir Böyle bir marka müşterileriyle daha kişiselleştirilmiş ve samimi bir şekilde konuşabilir.

 1. Artan dönüşümlere yol açar

Toplu e-posta pazarlama, pazarlamacıların müşteri listelerini ve veri tabanlarını bölümlere ayırmasına izin verir. Bu sayede pazarlamacılar belirli müşterilere etkileyici e-posta’lar göndererek onlardan olumlu yanıt alma şansını artırır.

 1. Düzenli iletişimi teşvik eder

Toplu e-posta kampanyalarının oluşturulması ve başlatılması kolay olduğundan, pazarlamacılar müşterilerine sık sık ulaşabilir. Bir pazarlamacının potansiyel ve mevcut müşterilerine haftalık teklifler göndermesini engelleyen hiçbir şey yoktur. Bununla birlikte, müşterilere haftada birden fazla pazarlama e-posta’sı göndermemek onları sıkmamak için akıllıca olacaktır.

 1. Test edilmiş pazarlama bilgileri sağlar

Etkili pazarlama için çeşitli bilgileri test etmek gerekir. Bu noktada, toplu e-posta pazarlama, pazarlamacıların müşterilerin en çok yanıt verdiği başlıkları, renkleri ve grafikleri görmelerini sağlar. Ayrıca, bir e-posta’nın belirli bir sürümünü e-posta listesinin bir bölümüne ve başka bir sürümünü kalan bölümüne göndermek tamamen mümkündür. Daha sonra pazarlamacı, kullanıcı eylemleri ve satış dönüşümü konusunda hangi pazarlama mesajının en etkili olduğunu belirlemek için toplu e-posta pazarlamanın sunduğu izleme araçlarını kullanabilir.

 1. Bilgi paylaşımı sunar

Toplu e-posta pazarlama, reklam içeriğini paylaşmanıza olanak tanır. İnsanlar, bir parça bilgi veya cazip bir teklif içeren bir e-posta’yı hızla başkalarına iletebilir. 

 1. Genel gider maliyetlerinde azalma sağlar

Toplu e-posta pazarlama, inanılmaz derecede düşük bir ek maliyetle yapılabilir. E-posta pazarlamadan daha önemli bir yatırım getirisi sunan hiçbir pazarlama kanalı olmadığı için bu maliyetler aslında kâr elde etmenize olanak tanır.

 1. Kullanıcı etkileşimini ve satışlarını izlemek için araçlar sağlar

Toplu e-posta pazarlama, pazarlamacıların promosyon kampanyalarıyla ilgili olarak neyin işe yarayıp neyin yaramadığını belirlemek için bilgileri takip etmelerini sağlayan faydalı araçlarla birlikte gelir. Bu noktada Uzman Posta Toplu E-Mail Gönderme hizmeti gibi mükemmel bir e-posta pazarlama platformu faydalı veriler sağlar. Örneğin, bir e-postayı açan kişi sayısı, e-posta’daki bir bağlantıyı tıklayanların sayısı, tıklanan bağlantılar, şikayette bulunan ve e-posta’yı spam olarak kabul eden kişi sayısı, abonelikten çıkanların sayısı, e-posta’nın alıcının gelen kutusuna ulaşıp ulaşmadığı vb. hakkında bilgiler verir. Bir pazarlamacı bu bilgiyi kullanır ve satışları tekrar izlerse, ayrıntılı ve anlaşılır metriklerle tüm döngü boyunca müşterinin tepkisini ve katılımını belirleyebilir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.