Tonguç akademi nedir, ücretli mi? Talha Doğan kimdir?

Her yıl 1 milyonun üzerinde ortaokul 8'inci sınıf öğrencisi iyi bir liseye girmek için ter döküyor. Öğrencilere sorular çözerek yol gösteren, canlı yayında sorulara cevap veren bir sistem lan Tonguç Akademi uzaktan eğitim sürecinde de çok faydalı oluyor. Ücretsiz eğitim platformu Tonguç Akademi’nin öğretmenleri Talha Doğan ve Mehmet Tuğutlu merak edilen isimler arasında. Tonguç akademi bilgileri..
Takip et
Tonguç akademi nedir, ücretli mi? Talha Doğan kimdir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Her deneme sınavının sorularını, öğrencilerin derse odaklanması için ve onların zihinlerinde canlandırdığı Tonguç imajı bozulmasın diye fotoğraf vermeyen Mehmet Tuğutlu ve Talha Doğan ile birlikte Boğaziçi Üniversitesi’nin eğitim ve fen edebiyat fakültelerinden 30 akademisyen hazırlıyor. Tamamen güncel sorulardan bir havuz oluşturuluyor ve TEOG’da çıkabilecek tarzda olanlar buradan seçiliyor. Daha sonra sorular kontrol ediliyor. Zorluk, kolaylık dereceleri TEOG’a göre belirleniyor.

Tonguç akademi nedir, ücretli mi? Talha Doğan kimdir?

Testler hazırlanırken okulda sadece işlenen konulardan sorulara yer veriliyor. Şu anda okullarda tüm konular henüz işlenmediği için tüm TEOG konularından soru sorulmuyor. Öğrenciler hangi dersten hangi konudaysa oraya kadar olanlardan testler oluşturuluyor. Örneğin çocuklar inkılap tarihinde daha ‘genelgeler dönemi’ne gelmediği için deneme sınavlarında oradan soru çıkmıyor. Fakat son haftalardaki deneme sınavları tüm konuları içerecek şekilde hazırlanacak.

CANLI YAYINDA SORU ÇÖZÜMÜ

Denemelerin cevapları ertesi gün canlı yayında çözülüyor. Sözel dersleri Talha Doğan, sayısal dersleri Mehmet Tuğutlu anlatıyor. Tonguç karakteri de çözüm esnasında sorular soruyor, yorumlar yapıyor. Tonguç Akademi’nin internet sitesinde çözüm videolarına öğrenciler de yorum yazarak katılabiliyor. Denemeleri takip eden öğrencilerin isim ve soyisimleri, sorularda geçiyor. Bunun için deneme sınavını bitirdikten sonra, çözümün yer aldığı canlı yayın ve sinerjik deneme videosuna yorumlar yaparak, hurriyet@tongucakademi.com’a mail şeklinde ad ve soyadınızı iletmeniz gerekiyor.

ANLAŞILMAYAN SORUYA TEKRAR CEVAP VERİLİYOR

Talha Doğan (Tonguç Akademi): Öğrenciler, sorularda verilen paragrafları okuduklarında bir sürü şeyi öğrenmiş oluyorlar. Bir konuyla ilgili öğrenilmesi gereken diyelim ki 20 tane bilgi var. Bu 20 kazanımı 12 denemeye yaydık. Bir öğrenci bu denemelerin tamamını çözerse o bilgileri öğrenmiş oluyor. Soruları canlı yayında çözüyoruz. Yayın esnasında bize yorum yazabiliyorlar. Anlamadıkları soruları, tekrar geri dönüp çözebiliyoruz.

Tonguç kim?

Talha Doğan: Tonguç çocukların kafalarında hayal ettikleri saf ama zeki, yaramaz ama terbiyeli, karikatürize bir tip. Yalan olduğunu biliyorlar ama kendilerini koyuyorlar onun yerine. Çünkü aynı hataları onlar da yapıyor. Sayısal derslerde ben, sözel derslerde Mehmet Hoca Tonguç oluyor.

TONGUÇ AKADEMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Tonguç Akademi’ye üye olmak ücretli mi?
Tonguç Akademi’nin web sitesine üye olmak hem çok kolay hem de tamamen ücretsizdir.

Tonguç Akademi’ye nasıl üye olurum?
Tonguç Akademi web sitesine girdiğinde üye ol butonuna tıkla! Açılan sayfaya bilgilerini girdikten sonra e-posta adresine gelen doğrulama mailindeki link’e tıklayarak veya maildeki kodu ilgili yere yazarak üyelik aktivasyonunu gerçekleştirebilirsin. İşte bu kadar basit 🙂

Tonguç Akademi’de hangi sınıflara ait dersleri bulabilirim?
Web sitemizde 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflarımız açık. Tüm derslerin eğitimlerini, okul müfredatına uygun ve düzenli şekilde bulabilirsin.

Yenilenen Tonguç Akademi’de neler var?
Yenilenen web sitemizde

MEB yıllık planı ile uyumlu konu anlatım eğitimlerini,

– aylık çalışma programlarını,

– soru çözümü eğitimlerini,

– ünite özetlerini,

– aylık deneme sınavlarını ve ay tekrar eğitimlerini,

– motivayon eğitimlerini ve karaoke videolarını bulabilirsin.

Ayrıca çok yakında aktif olacak Konu Öncesi ve Konu Sonrası Testleri ile öğrendiklerini test edebilecek ve eksiklerini tespit edip çalışmalarına yön verebileceksin.

Konu testlerini çözebilmek için ne yapmalıyım?
Konu testleri paket sahibi olan kullanıcılar içindir. Konu öncesi ve Konu Sonrası tarama testleri çok yakında aktif olacaktır.

Satın aldığım paketi ne kadar süreyle kullanacağım?
Üyelik Paketleri alındığı günden itibaren 365 gün (1yıl) boyunca geçerlidir. Örneğin 1 Eylül 2020’de paket alan bir öğrenci 1 Eylül 2021 tarihine kadar istediği sınıf için kullanabilir.

Neden paket sahibi olayım, zaten YouTube’da eğitimler var?
Üyelik Paketleri’nin içindeki eğitimler Youtube’da yayınlanmamış eğitimlerden oluşmaktadır. Kısacası paket alan öğrencilerimize yani web sitesine özel eğitimlerdir.Youtube’da aynı konu başlığıyla eğitimler bulunabilir.

Web sitesindeki eğitimlerin temel farkı, MEB’in müfredatına, kazanımlarına, ünitelerine %100 uyumlu ve daha ayrıntılı olmasıdır. Ayrıca web sitesindeki eğitimlerin kategorilendirilmesi, okuldaki sırayı takip etmesi en büyük avantajıdır.

Bunun yanında online deneme sınavları, haftalık planlama sistemi, motivasyon ve karaoke videoları, her derse özel yazılı provaları, sınav tarzı soru çözüm eğitimleri de paketin içinde yer almaktadır.

Şifremi unuttum ne yapmalıyım?
tongucakademi.com anasayfasında bulunan ”Şifrenizi mi unuttunuz?” link’ine tıklayarak dilersen mail adresine, dilersen cep telefonuna SMS olarak şifre hatırlatması isteyebilirsin.

Sınıf Anahtarı Sistemi ve Sınıf Paketi’nin farkı nedir?
Sınıf Anahtarı Sistemi, tongucakademi  com’daki tüm uzaktan eğitimlere ve online tesetlere her zaman her yerden ulaşmanı sağlar. Sınıf Paketi ise Sınıf Anahtarı Sistemi’ndeki tüm içeriklere ek olarak “Dönemine ait Akıl Haritası Seti (Akıl Notları ile) gönderilmektedir.

Ödeme Yöntemleri nelerdir?
Kredi Kartı, Kapıda Nakit Ödeme, Havale-EFT olmak üzere 3 farklı yöntemle ödeme yapabilirsiniz. Kredi Kartı ile satın alma en hızlı ödeme yöntemidir. Satın alma başarılı olduğu anda otomatik olarak eğitimleri izlemeye ve soruları çözmeye hemen başlayabilirsiniz.

8.Sınıf LGS Aboneliği’nin içinde neler var?
Paket içeriğinde:

365 günlük Sınıf Anahtarı Sistemi Aboneliği + Dönemine ait Akıl Haritaları Seti + Aylık Dergi Aboneliği (9 ay) yer almaktadır.

– 8.sınıf Aboneliği’nde; 6 ana ders ve rehberlik dahil olmak üzere yeni müfredata %100 uyumlu, YouTube’da hiç yayınlanmamış detaylı konu anlatım eğitimleri bulunmaktadır. Sınıf Anahtarı Sistemi ile 365 gün 7/24 tüm içeriklere ulaşabilirsin. Bu paket ile planlama sistemi, yazılı provaları, okul derslerine göre sıralanmış eğitimler, motivasyon ve kareoke videoları, aylık deneme sınavlarına da sahip olacaksın.

– Tüm derslere ait Akıl Haritaları Seti adresinize gönderilmektedir.

– 2020 – 2021 eğitim – öğretim yılında çıkardığımız 8.sınıf aylık tonbook Ders Dergisi Eylül-Mayıs ayları arasında düzenli olarak adresine teslim edilecektir. Web sitesi ile uyumlu dergi içeriğinde, konu testleri, etkinlikler, rehberlik alanı, yazılı çalışması, ayın tekrar videosu ve denemesi olacaktır. Böylelikle her ay öğrendiklerini düzenli bir şekilde pekiştirmiş olacaksın.

TATS Nedir?
TATS (Tonguç Akademi Takip Sistemi) sayesinde kitaplarınızı telefonunuza yükleyebileceksiniz. TATS çözdüğünüz soruları ve izlediğiniz eğitimleri takip edecek. Yanlış çözdüğünüz soruları Hata Kutunuza taşıyacak. TATS seni tanıyıp, bilecek, nerede eksiğin varsa seni oraya yönlendirecek ? Ayrıca kitaplardaki her sorunun çözümlü eğitimi bulunacak. Çözemediğiniz soruların QR kodunu TATS’a okutarak nasıl çözüldüğünü izleyebileceksiniz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.