TOKİ’nin indirim kampanyasına yoğun ilgi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) konut ve iş yeri sahipleri için 21 Eylül-19 Ekim tarihlerinde yapılan senenin ikinci indirim kampanyasından 15 bin 313 kişi yararlandı
Takip et
TOKİ’nin indirim kampanyasına yoğun ilgi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TOKİ’den alınan bilgiye göre, 2020 senesi haziran sonuna kadar satışları yapılan ve taksitleri 2020 senesi haziran itibarıyla başlayan konut ve iş yeri sahipleri için yapılan yüzde 22 indirim kampanyasına vatandaşlar yoğun alaka gösterdi.

Kampanyadan kısmi ödemelerle birlikte 15 bin 313 vatandaş faydalandı. Kampanya kapsamında, 12 bin 434 kişi bütün borcunu kapatarak tapularını almaya hak kazandı.

İndirim kampanyasından borç bakiyesinin hepsini kapatamayacak konut ve iş yeri alıcıları için esnek ödeme planı yapıldı. Borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak koşuluyla kampanyaya katılan 2 bin 879 konut ve iş yeri alıcısı, yaptıkları peşin ödemelerle yüzde 22 indirimden yararlandı.

Böylelikle kampanyaya katılan 15 bin 313 konut iş yeri alıcısının 12 bin 434’ü tüm borcunu, 2 bin 879 kişi de borcunun belirli kısmını ödedi.

Kampanya katılan vatandaşların yüzde 94,42’si borçlarını kişisel tasarruflar ile kapattı. Kişisel tasarruflarla gelen borç kapatma, piyasaya sıcak para olarak kazandırıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.