TOKİ'nin 100 bin konut projesi çekilişleri başlıyor!

TOKİ 100 bin konut çekilişleri ne zaman? Daha önce ertelenmiş olan 100 bin konut projesi için TOKİ çekilişlere başlıyor. Çekilişler noter ile birlikte yapılacak vatandaşlar ise çekilişleri sadece sosyal medya üzerinden takip edebilecek.
Takip et
TOKİ'nin 100 bin konut projesi çekilişleri başlıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında ertelenen 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kura çekilişleri, 28 Nisan Salı günü tekrardan başlayacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) yapılan açıklamada, 23 Mart'ta ara verilen hak sahipliği tespit edilme kuralarının tekrardan başlayacağı bildirildi.

Bankaların, kurada hak sahibi olamayan vatandaşların şubeye gitmeden müracaat bedellerini alabilmelerine imkan sağlayan çalışmalarını tamamladığı kaydedilen açıklamada, kura çekimlerinin vatandaşların katılımına kapalı olarak noter huzurunda gerçekleştirilmeye devam edileceği söylendi.

Kura çekimlerinin TOKİ'nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacağı ifade edilen açıklamada, 28 Nisan'da ilk olarak Manisa Köprübaşı'ndaki 75 konut, Manisa Akhisar'daki 125 konut, Manisa Salihli'deki 150 konut ve Denizli'deki 118 konut projeleri için kura çekiminin yapılacağı duyuruldu.

Başvuruda bulunan vatandaşların bütün kura takvimine TOKİ'nin internet sitesinden ulaşabileceği kaydedildi.

Öte yandan Ziraat Bankası üstünden müracaat yapan vatandaşların, kurada hak sahibi olamadıklarında müracaat ücretlerini şubeye gitmeden ATM'lerden geri alabildikleri, Halk Bankası üstünden müracaat yapan vatandaşların ise hesaplarına EFT yapıldığı hatırlatıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.