Tokat’ta bungalov ev modası başladı!

Türkiye’de koronavirüs salgınının sonrasında başlayan kısıtlamalar sonrası vatandaşların dağ ve hobi evlerine olan alakası arttı. Tokat’ın Almus ilçesinde baraj gölü kenarında kurulan bungalov evler bu süreçte çok sayıda kişi tarafından ziyaret edildi.
Takip et
Tokat’ta bungalov ev modası başladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’de geçen sene mart ayında görülmeye başlayan koronavirüs salgını sonrası başlayan kısıtlamalar ile vatandaşların doğayla iç içe olan alanlara olan alakası arttı. Tokat’ta yaşayan iş insanı Özkan Gündüzlü, Almus ilçesinde baraj gölü kenarında kiraladığı araziye Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü (TKDK) desteği ile 16 bungalov ev yaptı.

Tokat’ta bungalov ev modası başladı!

Toplam 500 bin Euro’ya mal olan ve yüzde 65’lik kısmını TKDK’nın karşıladığı evler pandemi döneminde yoğun alaka gördü. Ziyaretçilerine doğayla baş başa olma, at binme, ATV turu ve baraj gölünde tekne gezintisi olanağı sunan tesis, kısıtlamadan bunalanlara nefes aldırdı.

‘HALKIN İLGİSİ ÇOK İYİ’ Tokat’ta bungalov ev modası başladı!

Pandemide bungalov evlerin yoğun alaka gördüğünü belirten işletme sahibi Özkan Gündüzlü, “İnsanların doğaya olan hayranlığı, bizim de Almus gölüne olan hayranlığımızdan dolayı burada alternatif bir turizme geçtik.

Tokat’ta bungalov ev modası başladı!

Burada bungalov evler yaptık. Pandemi döneminde insanları doğa ve farklı aktivitelerle, bol oksijenli hava ile dinlendirmek istiyoruz. Pandemiden dolayı insanlar kırsal alanlara kaçmak istiyorlar.

Tokat’ta bungalov ev modası başladı!

Dinlenebilecekleri, toplumdan uzak olan yerleri tercih etmeye başladılar. Vatandaşların alakası çok iyi, insanlarımızın pandemi olsa da, olmasa da bu şekilde yerlere ihtiyacı vardı. Ben burayı ‘pandemi hastanesi’ olarak nitelendiriyorum.

Tokat’ta bungalov ev modası başladı!

Hafta sonları yoğun alaka oluyor. Buranın yapımında yüzde 65 oranında hibe desteği aldık. Bu destek olmasaydı projeyi yaşama geçiremezdim. Devletimiz sağ olsun” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİLER MEMNUN Tokat’ta bungalov ev modası başladı!

Ankara’dan hafta sonu tatili için ailesi ile beraber bungalov evlere gelen İlknur Mehter Filiz, “Normalde eşim ile beraber çalışıyoruz. Eşim oldukça fazla seyahat ettiği için çok görüşemiyoruz. Bu hafta da Tokat’ta idi. Ankara’da evin içerisinde hareket edecek alanımız kalmadı. Pandemi sebebiyle hafta sonunu burada geçirmek istedik. Hem bizim için hem de çocuklarımızı için değişiklik oldu” diyerek konuştu.

Tokat’ta bungalov ev modası başladı!

Ailesi ile beraber hafta sonu tatili için bölgeye gelen Yasir Yalçın ise, “Pandemi sürecinde Almus’a geldik. Malum hastalık yüzünden yasaklar çoğaldı. Buranın yeni açıldığını öğrendim. Buraya geldim. Burada doğa içinde, güzel bir zaman geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

Tokat’ta bungalov ev modası başladı! Tokat’ta bungalov ev modası başladı! Tokat’ta bungalov ev modası başladı! Tokat’ta bungalov ev modası başladı! Tokat’ta bungalov ev modası başladı! Tokat’ta bungalov ev modası başladı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.