adplus-dvertising

TOGG’un Gemlik fabrika inşaat çalışmaları canlı izlenebilecek!

Türkiye'nin yerli arabası TOGG'un fabrikası için Gemlik tesislerinde yürütülen çalışmalar sosyal medyadan 24 saat canlı olarak izlenebilecek.
Takip et
TOGG’un Gemlik fabrika inşaat çalışmaları canlı izlenebilecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’nin yerli araba fabrikası TOGG’un Gemlik Tesisi’nde boyahane, enerji, gövde ve giriş binalarının altyapı çalışmalarının tamamlanmasının sonrasında inşaat temelden yükselmeye başladı. Fabrika inşaatının son hali ise drone ile havadan görüntülendi. Devasa tesise kurulan canlı yayın sistemi ile inşaat çalışmaları 7 gün 24 saat sosyal medyadan canlı izlenecek.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 18 Temmuz 2020’de Türkiye’nin yüksek teknolojili ilk yerli arabasının üretileceği fabrikanın temeli atıldı. İnşaat pandemiye karşın tüm hızıyla sürüyor. Boyahane, enerji, gövde ve giriş binalarının altyapı çalışmalarının tamamlanmasının sonrasında zemin kuvvetlendirme ve üst yapı çalışmaları, hız kesmeden devam ediyor.

Toplamda 1500 kişilik saha çalışanın yer aldığı inşaat ekibi tarafından drone ile havadan görüntülendi. Fabrikadaki çalışmaların 2021 senesi itibariyle bitirilmesi planlanırken, 2022 senesinin sonunda banttan inecek aracın bataryasının da Gemlik’te üretilmesi hedefleniyor.

1.2 milyon metrekare alan üstüne kurulu, 230 bin metrekarelik kapalı alana sahip fabrika, 2023 senesine kadar kademeli olarak toplam 4 bin 300 kişilik istihdam sağlayacak. Tesisin senelik 175 bin tane imalat olanağı bulunurken, 10 senede, 5 farklı modelden toplam 1 milyon tane araba üretilmesi hedefleniyor.

TOGG, Gemlik tesisinde hız kesmeden devam eden çalışmaların takip edilebilmesi için 7 gün 24 saat canlı yayın başlattı. Zaman zaman TOGG’un sosyal medya hesaplarından Gemlik tesisinde yapılan ve yapılacak olan çalışmalar paylaşılırken, şuanda ise, çalışmaları devamlı takip etmek isteyenler için canlı yayın hizmeti sunuldu.

TOGG’un YouTube hesabından başlatılan canlı yayınla, çalışmalar günün her saati izlenebilecek. Fabrikanın Gemlik’te yapılacağının açıklanmasının sonrasında bölgedeki arsa fiyatları yükselmeye başladı.

1 dönüm arazinin 1 milyonu bulduğunu ifade eden Araba Fabrikası’na komşu Gençali Mahalle Muhtarı Mürvet Günay, “Daha önce bu fiyatlar istenmiyordu. Ama fabrika inşa edilmeye başlayınca bu fiyatlara çıktı. İmar gelirse fiyatlar daha da yükselecektir. Fabrika tabi ki istihdam konusunda mahallemize, ilçemize ve ilimize yararlı olacaktır. Bunun yanı sıra, imar planlarıyla beraber çarpık yapılaşmanın da önüne geçileceğine inanıyorum. Tarımın biteceğini düşünmüyorum. Yapmak isteyen gene tarlasında yapmaya devam edecek. Fabrikanın ilerleyen süreçte büyüyeceğini ve Kumsaz bölgesine kayacağını düşünenler yanılıyor. Çünkü fabrika için orada 4 milyon metrekarelik yer ayrıldı. Şu an yalnızca 1 milyon metrekaresi kullanılıyor” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.