TOGG sipariş nasıl verilir? TOGG sipariş alıyor mu? Togg’la ilgili merak edilen tüm detaylar

TOGG’un ilk siparişi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilmişti. Bugün TOGG fabrikasının açılışının ardından vatandaşlar TOGG sipariş vermek istiyorum diyerek nasıl sipariş vereceklerini araştırıyorlar. TOGG sipariş nasıl verilir? TOGG sipariş alıyor mu? TOGG sipariş verme! “TOGG sipariş vermek istiyorum” diyenler için TOGG ne zaman sipariş alacak? TOGG ön satış ne zaman ve TOGG sipariş formu
Takip et
TOGG sipariş nasıl verilir? TOGG sipariş alıyor mu? Togg’la ilgili merak edilen tüm detaylar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Togg sipariş alıyor mu? Togg‘un ilk siparişi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilmişti. Bugün TOGG fabrikasının açılışının ardından vatandaşlar TOGG sipariş vermek istiyorum diyerek nasıl sipariş vereceklerini araştırıyorlar. TOGG sipariş nasıl verilir? TOGG sipariş alıyor mu? Fiyatı ne zaman açıklanacak? İlk yıl kaç adet üretilecek? Satışı nasıl olacak? TOGG sipariş verme detayları haberimizde….

TOGG sipariş nasıl verilir? TOGG sipariş alıyor mu? Togg’la ilgili merak edilen tüm detaylar

TOGG SİPARİŞ ALIYOR MU?

TOGG ön sipariş konusu ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, şu an için herhangi bir sipariş alma durumunun söz konusu olmadığını söylemişti. Ayrıca Varank, “Nereye gidersek gidelim ‘Sayın Bakanım TOGG almak istiyoruz’ diyorlar. Müthiş bir talep var. Aracın ön satışıyla ilgili resmi talep toplama yapılmadı. Önümüzdeki dönemde şirket planlamalarını yapacaktır.” diyerek de ön siparişin şu an için gündemde olmadığını ifade etmişti.

Bugün TOGG fabrikasının açılması ile birlikte vatandaşlar tarafından TOGG ön siparişin açılması tahmin ediliyor. TOGG ön sipariş için açıldığında TOGG resmi internet sitesinde detaylar yer alacaktır.

NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Bugün seri üretim bandından çıkan araçların test ve sertifikasyon süreçleri başlayacak. 2023’ün ilk çeyreğinin sonunda yollara çıkacak olan Togg, aracısız bir şekilde vatandaşlarla buluşacak. Ön satışlar ise şubat ayında verilecek.

TOGG RESMİ İNTERNET SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

TOGG FİYATI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Togg’un fiyatının piyasa şartlarına göre 5 babayiğitle birlikte karar verileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mart ayı sonunda piyasaya çıkacak ürünün fiyatını bugünden vermek mümkün değil. Sanıyorum ön satışın başlayacağı şubat ayında Togg’un fiyatı da açıklanacaktır.” dedi.

CNN Türk’e konuşan Bakan Nebati, TOGG’un fiyatını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağını söyledi:

“Vergi düzenlemelerinde adımları atmıştık, bu aracın herkesin binebileceği bir seviyeye gelmesi konusunda görüşmelerimiz oldu. Fiyatı da Sayın Cumhurbaşkanımız açıklayacak.”

TOGG sipariş nasıl verilir? TOGG sipariş alıyor mu? Togg’la ilgili merak edilen tüm detaylar

2023’TE KAÇ ADET ÜRETİLECEK?

Togg’un üretimi kademeli olarak artacak. Bu kapsamda, satışa sunulacağı 2023 yılında 17 ila 18 bin adet C-SUV’un üretilip satışa çıkarılması planlanıyor. Togg’un deneme üretimlerinin sürdüğüne işaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, konuyla ilgili olarak “Şirketin 2023 yılı hedefi 17-18 bin araç üreterek piyasaya sürmek” açıklamasında bulunmuştu.

KAÇ ŞARJ İSTASYONU OLACAK?

Togg şarj istasyonları için Trugo markasıyla Türkiye’nin 81 iline 1.000 adet şarj istasyonu kuracak. Bu kapsamda, Shell ile bir işbirliğine de giden Togg, 400 Shell istasyonunda 600’den fazla şarj cihazının kurulumunu yapacak. Yüksek hızlı şarj cihazlarıyla bir bataryanın doluluk oranı ortalama 25 dakika içinde yüzde 20’den yüzde 80’e ulaşabilecek.

TOGG sipariş nasıl verilir? TOGG sipariş alıyor mu? Togg’la ilgili merak edilen tüm detaylar

TOGG NASIL SATILACAK?

Togg’un satış stratejisini ve kullanıcıyla temas yöntemini ilk kez açıklayan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, “Küresel rekabette kullanıcıya daha yakın olanlar daha başarılı oluyor. Akıllı cihazlarımızı kullanıcılarımızla doğrudan buluşturacak, satışları doğrudan kendimiz organize edeceğiz. Kullanıcıyı merkeze alan, dijital ve fiziksel deneyimi harmanlayan hibrit bir yapıda hizmet vereceğiz. Amacımız kullanıcılara daha hızlı, daha etkin, daha verimli bir deneyim yaşatmak ve uçtan uca çevrimiçi bir deneyim ile Togg kullanıcısı olmalarına da imkan vermek. Bugün klasik üreticiler dahi yeni nesil elektrikli araçlarını bayi ağı üzerinden satmıyor. Kasım ayında İstanbul’da Zorlu Center’da ilk temas noktamızı açıyoruz. 2023 yılında bu sayı 19’a ulaşacak. Satış sonrası temas noktalarımız ise sabit ve mobil servis noktaları dahil olmak üzere ön sipariş başlayana kadar 7 bölgede 20 noktada hazır olacak.” dedi.

YERLİ OTOMOBİL TOGG NE KADAR OLACAK?

Bölgede heyecan sürerken CNN muhabiri Fulya Öztürk, TOGG fabrikasında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kaçır’a canlı yayında sorular yöneltti. Kaçır, araçların fiyatına ilişkin ise şunları söyledi: “Fiyatı çok soruluyor. Elektrikli araçların dünyada daha pahalı olduğu fikrinden hareketle TOGG’un erişilebilir bir fiyatta olup olmayacağı çok merak ediliyor. Her zaman şunu söylüyoruz, satışa sunulduğunda göreceğiz ki kendi sınıfındaki araçlarla aynı fiyat segmentinde olacak. Dolayısıyla erişilebilir bir fiyatı taşıyor olacak.”

TOGG sipariş nasıl verilir? TOGG sipariş alıyor mu? Togg’la ilgili merak edilen tüm detaylar

TOGG CEO’SU KARAKAŞ: HİÇBİR ŞİRKET 5-6 AY SONRASI İÇİN FİYAT AÇIKLAMAZ

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş da gazetecilere yaptığı açıklamada, “Aracın renklerini ülkemizin renklerinden seçtik. 15 yıllık bir projeden bahsediyoruz. Şu an 100 bin adetlik kapasite planlıyoruz. ” dedi. TOGG’un fiyatına ilişkin gelen soruyu yanıtlayan Karakaş, “Fiyatlar belli değil, günümüz dünyasında hiçbir profesyonel şirket 5-6 ay sonrası için fiyat açıklamaz. 1. çeyreğin sonunda trafiğe çıkacağımız için ona göre planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN ÖTV DÜZENLEMESİ

TOGG fiyatına ilişkin bir başka ipucu ise Temmuz ayında alınan karar sonrası ortaya çıkmıştı. Togg’un yapacağı elektrikli araç üretimini desteklemeye yönelik ÖTV düzenlemesine gidildi. 160 kW geçmeyen özel tüketim vergisi matrahı 700 bin TL’nin altındaki araçlarda ÖTV yüzde 10 olarak uygulanacak ve böylece Togg tarafından yapılan üretim destelenecek. Bu gelişme yerli otomobil Togg’un fiyatının belirlenmesinde de etkili olacak.

TOGG MODELLER

TOGG sipariş nasıl verilir? TOGG sipariş alıyor mu? Togg’la ilgili merak edilen tüm detaylar TOGG sipariş nasıl verilir? TOGG sipariş alıyor mu? Togg’la ilgili merak edilen tüm detaylar TOGG sipariş nasıl verilir? TOGG sipariş alıyor mu? Togg’la ilgili merak edilen tüm detaylar

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.