adplus-dvertising

TOGG dünya basınının manşetlerinde: Çılgın Türkler geliyor!

Togg’un banttan indirilmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri dünya basınında geniş yer buldu. Çin ve Rus haber ajanslarının yanı sıra Amerikan yayın organı Bloomberg Türkiye’nin ilk yerli otomobilini sayfalarına taşıdı. Yunan medyası ise, TOGG’un yanı sıra Tayfun füzesini de öne çıkardı.
Takip et
TOGG dünya basınının manşetlerinde: Çılgın Türkler geliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

‘Erdoğan seçimlere doğru ilk Türk elektrikli otomobilini görücüye çıkardı’ başlığını seçen Bloomberg, Türk liderin bir de lityum iyon pil fabrikası kurulacağını duyurduğunu yazdı.

TOGG dünya basınının manşetlerinde: Çılgın Türkler geliyor!

DÜNYA’DAN TOGG’A ÖVGÜLER GELDİ

Rusya, Amerika, Çin ve Yunanistan gazeteleri Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobili Togg’a övgüler yağdırdı.

‘Erdoğan seçimlere doğru ilk Türk elektrikli otomobilini görücüye çıkardı’ başlığını seçen Bloomberg, Türk liderin bir de lityum iyon pil fabrikası kurulacağını duyurduğunu yazdı.

BLOOMBERG ERDOĞAN’IN SÖZLERİNİ MANŞETTEN VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üretim bandından çıkan ilk aracı sürdüğünü kaydeden Bloomberg, lityum iyon pil fabrikasının birlikte kurulacağı şirketin ise açıklanmadığını aktardı.

Bloomberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şu sözlerini manşetine taşıdı:

“Türkiye’nin yerli otomobili, TOGG, tüm modelleriyle Avrupa’nın yollarına çıkacak. Onlar, ‘Çılgın Türkler geliyor’ diyecekler.”

TOGG dünya basınının manşetlerinde: Çılgın Türkler geliyor!

TOGG dünya basınının manşetlerinde: Çılgın Türkler geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üretim bandından çıkan ilk aracı sürdüğünü kaydeden Bloomberg, lityum iyon pil fabrikasının birlikte kurulacağı şirketin ise açıklanmadığını aktardı. Yayın organı, Erdoğan’ın sözlerini sayfasına taşıdı: “Türkiye’nin yerli otomobili, TOGG, tüm modelleriyle Avrupa’nın yollarına çıkacak. Onlar, ‘Çılgın Türkler geliyor’ diyecekler.”

ÇİN AJANSI: 1961’DEN BU YANA TÜRKİYE’DE İLK

TOGG dünya basınının manşetlerinde: Çılgın Türkler geliyor!

Çin haber ajansı Xinhua, ‘Erdoğan, Türkiye’nin ilk yerli otomobil fabrikasının açılışını yaptı’ başlığıyla abonelerine geçtiği haberde, törenin Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştiğini öne çıkardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlık günlerinden bu yana yerli otomobilin hayalini kurduğunu dile getiren Xinhua, TOGG’un satışlarının Şubat ayında başlayacağını bildirdi. SUV model aracın İtalyan Pininfarina şirketi tarafından tasarlandığını kaydeden Çin haber ajansı, “Türkiye, bir prototipin seri üretime geçemeden iptal edildiği 1961 yılından bu yana yerli otomobil üretmedi” ifadesini kullandı.

TÜRK OTOMOBİLİNİ AVUPA YOLLARINDA GÖRECEĞİZ

Yunan Proto Thema internet sitesi de, tıpkı Kathimerini gibi Erdoğan’ın TOGG fabrikasının açılışında Yunanistan’a göndermede bulunduğunu bildirdi. Erdoğan’ın “Tayfun derhal Yunanistan’ın ve Yunan halkının gündemine girdi. Bundan sonrası da var” dediğini belirten internet sitesi, yerli otomobilin ise Avrupa yollarında görüneceğini ifade etti.

The Greek Reporter internet sitesi, “Türkiye Cumhuriyet’in 99. yılında ilk yerli otomobilini tanıttı.” dedi.

The Global Frontier internet sitesi, ‘Türkiye elektrikli otomobil fabrikası TOGG’u törenle açtı’ başlıklı haberinde Bursa’daki açılış için binlerce insanın sabah erken saatlerde toplandığını belirtti. Site, bir başka haberinde ise ‘Mega proje’ tanımını yaptı, açılışın Cumhuriyet Bayramı’nda yapıldığını da hatırlattı.

TOGG dünya basınının manşetlerinde: Çılgın Türkler geliyor!

Yunan Kathimerini gazetesi TOGG töreninde kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini haberleştirdi. ‘Erdoğan’dan Tayfun balistik füzesi için: Devamı gelecek’ başlığını kullanan gazete, Türk liderin Yunanistan’daki yankılara atıfta bulunduğunu aktardı. Kathimerini, Erdoğan’ın “Avrupa yollarında TOGG elektrikli otomobilini gördüklerinde paniğe kapılacaklar, ‘Çılgın Türkler geliyor’ diyecekler” sözlerini sayfasına taşıdı. Yunan Proto Thema internet sitesi de, tıpkı Kathimerini gibi Erdoğan’ın TOGG fabrikasının açılışında Yunanistan’a göndermede bulunduğunu bildirdi. Erdoğan’ın “Tayfun derhal Yunanistan’ın ve Yunan halkının gündemine girdi. Bundan sonrası da var” dediğini belirten internet sitesi, yerli otomobilin ise Avrupa yollarında görüneceğini ifade etti.

RUS HABER AJANSI: TÜRKİYE İLAN ETTİ

TOGG dünya basınının manşetlerinde: Çılgın Türkler geliyor!

Rus haber ajansı Ria Novosti, ‘Türkiye’de elektrikli otomobil fabrikası açılıyor’ başlığıyla servis ettiği haberde projenin üç yıl önce ilan edildiğinin altını çizdi. 3,7 milyar dolarlık TOGG projesi için Erdoğan’ın “Türkiye bu proje için 60 yıldır bekliyor” dediğini aktaran Ria, elektrikli yerli otomobilin 30 dakikada şarj olabileceğini ve 500 kilometre kadar mesafe kat edebileceğini yazdı. Otomobilin fiyatının henüz açıklanmadığını kaydeden Rus haber ajansı, önümüzdeki günlerde duyurunun yapılacağını belirtti.

Bir diğer Rus haber ajansı TASS ise, ‘Türkiye, yerli elektrikli otomobil TOGG’un seri üretime başladığını ilan etti’ başlığını seçti. Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılında gerçekleşen açılışa vurgu yapan TASS, otomobilin beş model ve altı renkte piyasaya sürüleceğini ifade etti. 2030 yılına kadar 1 milyon araç üretilmesinin hedeflendiğini bildiren Rus haber ajansı, Türkiye’deki satışın yanı sıra Avrupa ülkelerine de ihracat yapılacağını kaydetti.

ARAP DÜNYASINDA DA GENİŞ YANKI UYANDIRDI

”Erdoğan, ilk elektrikli yerli otomobil Togg’un fabrikasını açtı” diyen Al Jazeera, haberinde videoya da yer verdi.

El Arabiya, ”Türkiye ilk yerli otomobil üretimini kutluyor” başlıklı haberinde fabrika açılışının Cumhuriyet Bayramı’nda yapıldığını vurguladı.

28 Ekim’de Ankara Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyon belgesi de ulaslararası medyada ön plana çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında yaptığı yeni anayasa çağrısı ve ‘2053’ vurgusu haberlerin manşetinde yer aldı.

TOGG dünya basınının manşetlerinde: Çılgın Türkler geliyor!

‘Erdoğan, ilk elektrikli yerli otomobil TOGG’un fabrikasını açtı’ diyen Al Jazeera, haberinde videoya da yer verdi.

El Arabiya, ‘Türkiye ilk yerli otomobil üretimini kutluyor’ başlıklı haberinde fabrika açılışının Cumhuriyet Bayramı’nda yapıldığını vurguladı.

TOGG dünya basınının manşetlerinde: Çılgın Türkler geliyor!

FRANSA’DA “HOLLYWOOD TARZI KLİP” VURGUSU

Fransız basını, Türkiye Yüzyılı şarkısını merceğe aldı.

Haberlerde “Modern Türkiye’nin dünü ve yakaladığı askeri güç, tanıtım toplantısında Hollywoodvari 2 kliple anlatıldı.” denildi.

ALMAN BASININDA YENİ ANAYASA ÇAĞRISI YER ALDI

Alman basını, Erdoğan’ın yeni anayasa çağrısını öne çıkardı.

Alman Deutschlandfunk haber sitesi “Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni anayasa istiyor.” başlıklı analiz yayımladı.

YUNAN BASININDA 2053 VURGUSU ÖN PLANDA

Yunan Ethnos gazetesi Cumhurbaşkanı’nın “Artık takip eden değil takip edilen bir ülkeyiz. 2053’te en güçlü 10 ülkeden biri olacağız.” cümlesini büyük harflerle verdi.

Greekcitytimes internet sitesi, Erdoğan’ın Ayasofya’ya ilişkin sözlerini satırlara taşıdı.

TOGG dünya basınının manşetlerinde: Çılgın Türkler geliyor!

”ERDOĞAN, GELECEK YÜZYILDA TÜRKİYE VİZYONUNU ORTAYA KOYDU”

Amerikan Washington Post gazetesi, “Erdoğan Türkiye’nin geleceğini çizdi, yeni anayasa sözü verdi.” başlığını kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.