adplus-dvertising

TOGG CEO’su Karakaş: ‘TOGG’u 2023 Mart ayında caddelerde görmeye başlayacağız’

Türkiye’nin Arabası Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, TOGG arabalarını 2023 Mart ayından itibaren caddelerde görüleceğini belirtti.
Takip et
TOGG CEO’su Karakaş: ‘TOGG’u 2023 Mart ayında caddelerde görmeye başlayacağız’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

“Bir Arabadan Fazlası: TOGG” konferansı Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Konferans öncesinde Türkiye’nin yerli arabası TOGG, ticaret ve sanayi odası binası önünde sergilendi. Vatandaşlar, yeni nesil yerli arabaya yoğun alaka gösterirken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş TOGG arabası hakkında bilgilendirmede bulundu.

TOGG CEO’su Karakaş: ‘TOGG’u 2023 Mart ayında caddelerde görmeye başlayacağız’

“TOGG Arabalarını 2023 Mart ayında caddelerde görmeye başlayacağız”

Yeni nesil yerli araba ve arabanın geleceği hakkında bilgi veren TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, “Bu Şekilde manalı bir günde Samsun’da gençlerimizle birlikte hem tecrübemizi hem de projemizin son vaziyetini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda burada iş adamlarımızla da görüşmelerimizi tamamlamak istiyoruz. Otomobilimiz banttan indiği zaman ilk sahibi belli. Hatırlarsanız 2019 senesindeki lansmanımızda Cumhurbaşkanımıza rezerve etmiştik. Artık zaman yaklaştı. 2023 senesinin Mart ayından itibaren artık caddelerde de görmeye başlayacağız. Hızlıca imalatımızı artırarak yollarda TOGG’ları görmemizi sağlayacağız. Henüz talep toplamaya başlamadık. Bunun için biraz daha vakit var. Bu konuyu senenin ikinci yarısında değerlendirebiliriz. Ama henüz yönetim kurulunda aldığımız bu şekilde bir karar yok. Normalde sürece göre çerçeve de uyduğu sürece aracımızın hazırlığıyla alakalı orada bir sıkıntımız yok. Bunu yapabiliriz. Öbür yeni nesil araç üreticilerinin yaptığı gibi. İlk etapta C segmentinde SUV ile yola çıkıyoruz. Projemizin 15 senelik süreci içerisinde 5 adet toplam modelimiz var. Bundan sonra çıkacak modelimiz de C segmentinde bir sedanımız olacak. Takribi 18 ay kadar bir müddet sonra. Ondan sonra da bir hatchback modelimiz çıkacak. Ondan sonra da C segmentinmden B segmentine geçerken daha küçük bir SUV’umuz olacak” şeklinde konuştu.

Oda binası dışında yapılan tanıtımın sonrasında Mehmet Gürcan Karakaş, Bir Arabadan Fazlası: TOGG konferansında öğrencilerle buluştu. Karakaş, burada bir sunum yaparak öğrencilerin sorularını yanıtladı.

TOGG CEO’su Karakaş: ‘TOGG’u 2023 Mart ayında caddelerde görmeye başlayacağız’

Konferansın öncesinde söz alan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise şunları belirtti:

“Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak ülkemizin yerli ve milli markası olan TOGG’a her türlü desteği veriyor ve vermeye devam edeceğiz. Araba sektöründe çevreye duyarlı, akıllı sistemlerle donatılmış bir Türk markasıyla yer almaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bütün Türk milletinin hayalinin gerçekleşmesine vizyon sağlayan ve bugün bizlerle beraber olan TOGG CEO’su Karakaş’a ve bu manada tarihi bir sorumluluk alan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum.”

Konferansa öte yandan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, protokol mensupları, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.