Titanik, 14 Yıl Aradan Sonra Yeniden Görüntülendi

Dalgıçlar, Kuzey Atlantik Okyanusu’nun diplerinde yatan Titanik’i yıl sonra tekrar görüntüledi. Bu sefer batık geminin 4K görüntüleri de çekilebildi.

Tarihin en ünlü gemilerinden birisi olan Titanik’e yeni bir dalış yapıldı ve şok edici görüntüler ortaya çıktı. Dalgıçlar, 14 aradan sonra tekrar batık gemiyi ziyaret etti ve gemiye ait 4K kalitesinde görüntüler yayınlandı.

Titanik, 14 Yıl Aradan Sonra Yeniden Görüntülendi
Fotoğraftaki küvetin, geminin kaptanına ait olduğu belirtildi.

14 yıl aradan sonra Titanik’i ziyaret edecek ekip 5 kişiden oluştu. Dalış ekibinde yer alan kaşif Victor Vescovo, “Bu enkazın ne kadar büyük olduğunu anlatamam. Enkazın tamamını o kadar yakından görebilmek olağanüstü ve şaşırtıcıydı. Ekip olarak Titanik’in yanına doğru ilerlerken dalgıçlardan birinin feneri batık gemiden sekti ve gözüme geldi. Bir an için Titanik’in bana göz kırptığını düşündüm” ifadelerini kullandı.
Titanik, 14 Yıl Aradan Sonra Yeniden Görüntülendi

107 YILDIR DENİZİN DİBİNDE

Batık gemi şu anda Kanada’nın Newfoundland eyaletinin 595 kilometre güneyinde ve Kuzey Atlantik Okyanusu’nun 4.000 metre dibinde yer alıyor. Böyle bir derinlik batık gemiye, çok fazla akıntı, süpürme girdapları ve 1 derece soğuk uyguladı. Dalgıç ekibinde yer alan Titanik uzmanı Parks Stephenson ise konuyla ilgili olarak, “Gemi 107 yıldır orada yatıyor ve zaman ona nazik davranmamış. Bizim için duygusal bir dalış oldu” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı