Tita Futbolu Bıraktı! Emekliliğini Antalya’da Yaşayacak

Türkiye'de uzun yıllar futbol oynayan ve artık resmen bir Türk haline gelen Tita, futbolu bıraktığını açıkladı.

Türkiye’de çok sayıda takımın formasını giyen ve uzun yıllar o formaları terleten Sidney Cristiano Dos Santos Tita, profesyonel futbol hayatına bir nokta koyduğunu açıkladı. Kendisine şu ana kadar destek veren herkese teşekkürlerini sunan Tita, duygusal bir açıklama yayınladı.

20 yıl süren futbol kariyerinde hiç kuşkusuz en büyük yerin Türkiye’ye ait olduğunu belirten Tita, “Ülkem Brezilya’da başladığım kariyerime, vatandaşı olduğum Türkiye’mde nokta koymuş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ankara’da başlayan, Antalya’da devam eden, Mersin, Gümüşhane ve Nevşehir’de son bulan uzun ve güzel yıllar boyunca bana güvenen, desteğini esirgemeyen başta ailem, dostlarım, kader birliği yaptığım futbolcu arkadaşlarım, antrenörlerim, yöneticilerim ve Türk futbolseverlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Futboldan değil, formasını giydiğim her kulüpte bana gösterilen sevgi ve saygıdan uzak kalacağım için hüzün yaşıyorum. Başta torunlarıma anlatacağım bir sevgi çemberinin içinde futbol oynama şansı bulduğum Antalyaspor ve artık memleketim olarak gördüğüm Antalya olmak üzere, futbol yaşantımda formasını giydiğim her kulübe, şehre ve taraftarlarına minnet borçluyum” ifadelerini kullandı.

2004 yılında Ankaraspor’a transfer olan Tita, daha sonra Ankaragücü, Antalyaspor, Mersin İdman Yurdu, Gümüşhanespor, Nevşehir Belediyespor gibi takımların formasını terletti.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı