adplus-dvertising

Tipi şeklinde kar okulları tatil etti! 16 Ocak 2022

Türkiye’nin birçok bölgesini etkisi altına alan kar ve tipi sebebiyle bazı il ve ilçelerde eğitim öğretime 1 gün ara verildi.
Takip et
Tipi şeklinde kar okulları tatil etti! 16 Ocak 2022
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kar yağışı etkisini sürdürürken, bazı illerde eğitime 1 gün ara verildiği açıklandı.

BOLU

Bolu Valisi Ahmet Ümit, yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle eğitime yarın ara verildiğini bildirdi.

Ümit, yazılı açıklamasında, alınan meteorolojik bilgilere göre kar yağışı ve buzlanmanın devam edeceği değerlendirildiğinden 17 Ocak’ta kent genelinde resmi ve özel okul öncesi, ilk, orta, lise ve halk eğitim merkezi kurumlarındaki eğitim öğretim faaliyetlerine bir gün ara verildiğini söyledi.

Tipi şeklinde kar okulları tatil etti! 16 Ocak 2022

Vali Ümit, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da aynı gün idari izinli sayılmasına karar verildiğini kaydetti.

RİZE

Rize Valisi Kemal Çeber, devam eden yoğun kar yağışı ve buna bağlı riskler sebebiyle kent genelinde eğitime ara verildiğini bildirdi.

Çeber, sosyal medya hesabından, olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim-öğretime yarın için ara verildiği kararını esprili dille, şöyle duyurdu:

“Sevgili atmacalarım, gönderdiğiniz mesaj ve fotoğraflar vaziyeti net biçimde ortaya koydu. Gene çok yaratıcıydınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Meteorolojik veriler ve kurum görüşleri de aynı doğrultuda ve gidişat da belli oldu. Hemen hemen oy birliğiyle bir karara vardık. Devam eden yoğun kar yağışı, buna bağlı riskler ve atmacalarımın birbirinden güzel mazeretleri sebebiyle Rize il genelinde eğitim-öğretime 17 Ocak Pazartesi günü ara verilmesine, hamile ve engelli çalışanların idari izinli sayılmasına atmacalarımla beraber karar verilmiştir.”

Tipi şeklinde kar okulları tatil etti! 16 Ocak 2022

KASTAMONU

Kastamonu Valiliği, şehirde 2 gündür etkili olan kar yağışı sebebiyle il merkezi ve 13 ilçede eğitime yarın ara verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, şehirde etkili olan olumsuz hava şartları sebebiyle; il merkezi ile beraber Devrekani, Taşköprü, Ağlı, Hanönü, Bozkurt, Araç, Çatalzeytin, Seydiler, Pınarbaşı, Şenpazar, İnebolu, İhsangazi ve Azdavay ilçelerinde 17 Ocak Pazartesi günü eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Küre, Cide ve Daday ilçelerinde ise taşımalı eğitime ara verildi. Abana, Doğanyurt ve Tosya ilçelerinde de yüz yüze eğitime devam edileceği söylendi.

ARTVİN

Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışı sebebiyle merkez ve ilçelerde eğitim-öğretime 17 Ocak Pazartesi günü ara verildiği söylendi.

Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının yarın idari izinli sayılacağı da kaydedildi.

HAKKARİ

Valilikten yapılan açıklamada, etkili olan yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma sebebiyle il merkezi ve ilçelerinde 17 Ocak Pazartesi eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildiği söylendi.

Öte Yandan kamu kurumlarındaki engelli ve hamile kamu personelini de idari izinli sayılacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.