Tinder, Herkesin Cebine Uygun Hale Getiriliyor!

Dünya çapında arkadaşlık uygulamasının daha az veri kullanımı sunan Lite versiyonu duyuruldu. Uygulama Vietnam’dan başlayarak zamanla tüm dünyanın kullanımına sunulacak.

Tinder, özellikle Asya bölgesinde daha çok yayılma planları çerçevesinde önemli bir adım attı. Tinder, Lite versiyonunu akıllı telefonlar için duyurdu. Uygulama, orijinal versiyonundan 30 kat daha küçük boyutlarda olacak. Sağa-Sola kaydırma gibi temel işlevlerini koruyacak olan uygulama, bazı özelliklerinden de vazgeçecek. Tinder Lite ile kullanıcılara sunulan ana özellikler, daha hızlı olması, daha az pim ömrü gerektirmesi ve mobil veri kullanımını azaltması.

Tinder Lite, şimdilik Tinder Plus üyeliğine kapalı olacak. Fakat şirket yetkilileri zamanla Tinder Plus (Uygulamaya birçok özellik ekleyen paralı abonelik) özelliğinin getirileceğini söylüyor. Uygulama önümüzdeki günlerde Vietnam’daki Google Play aracılığıyla erişime sunulacak ve daha sonra Güneydoğu Asya ve Güney Amerika ile devam edecek. Şirket yetkilileri, kullanıcı yorumları ışığında getirilecek düzenlemelerle beraber bir süre sonra tüm dünyada Tinder Lite kullanımı olacağını belirttiler.

HER ŞEYİN DAHA AZ HALİ

Bu uygulama sürümü, öncelikle Asya’daki Tinder kullanımı yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz aylarda Bloomberg’in yaptığı bir haberde, Tinder’ın yurtdışı pazarlarına yönelik çalışmaları incelenmiş ve şirketin farklı kültürlere nasıl uyum sağladığına dikkat çekilmişti. Tinder’ın CEO’su Mandy Ginsberg, bu yılın başlarında yaptığı açıklamada şirketin, Kore, Hindistan ve Japonya gibi ülkelere çok daha büyük yatırım yaptığını açıklamıştı. Daha küçük bir uygulama olan Tinder Lite, eski Android telefon kullanan veya daha az internet harcayabilen ya da internet hızı düşük olan kişiler için ideal hale getirildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı