adplus-dvertising

TİkTok’tan Rusya’da çıkan yalan haberlere önlem! Hizmetler durduruldu…

Dünyaca meşhur sosyal medya platformu TikTok, “sahte haber” kanunu sebebiyle Rusya’da bazı hizmetlerini durdurdu aldı.
Takip et
TİkTok’tan Rusya’da çıkan yalan haberlere önlem! Hizmetler durduruldu…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları 11’inci gününe girerken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya-Ukrayna savaşına dair “sahte haber” yayanlara 15 sene hapis cezasına onay verilmesine izin veren yasayı onaylamıştı. Dünyaca meşhur sosyal medya platformu TikTok, Rusya’nın “sahte haber” kanunu sebebiyle Rusya’da bazı hizmetlerini askıya aldı.

TikTok tarafından sosyal medya üstünden yapılan açıklamada, “Çalışanlarımızın ve kullanıcılarımızın güvenliği en yüksek önceliğimiz olmaya devam ediyor. Rusya’nın yeni ‘sahte haber’ kanunu ışığında, bu kanunun güvenlik etkilerini gözden geçirirken, video hizmetimize canlı akışı ve yeni içerik dağıtımını askıya almaktan başka seçeneğimiz yok” ifadeleri kullanılarak, “Uygulama içi mesajlaşma hizmetimiz etkilenmeyecek” dendi.

Açıklamada, “Güvenlik birinci önceliğimiz olarak hizmetlerimize ne zaman tam olarak devam edebileceğimizi belirlemek için Rusya’daki gelişen şartları değerlendirmeye devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan söz konusu kanunun onaylanmasının sonrasında CNN, Bloomberg, BBC ve ZDF gibi birçok Batılı medya kuruluşu Rusya’da yayınlarını durdurmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.