adplus-dvertising

Ticari takside unutulan para dolu çantayı sahibine teslim etti

Ticari takside yolculuk eden müşterinin unuttuğu para dolu çantayı fark eden taksi sürücüsü, parayı sahibine teslim etti. İçinde 80 bin TL olan çantayı almaya gelen şahıs, taksi sürücüsüne teşekkür etti.
Takip et
Ticari takside unutulan para dolu çantayı sahibine teslim etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün öğle saatlerinde Esenyurt’ta yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Esenyurt’ta bir alışveriş merkezinin önünde bekleyen kadın müşteriyi taksisine alan Mehmet Ayabak adlı taksi sürücüsü, yolcuyu Esenyut Kıraç’taki bir adrese götürdü. Taksi ücretini ödedikten sonra taksiden inen kadın yolcu o esnada içinde ortalama 80 bin TL para olduğu öğrenilen çantayı takside unuttu. Çantayı fark eden taksi sürücüsü, İBB’ye ait 153 çağrı merkezini arayarak vaziyeti yetkililere haber verdi.

Çantanın sahiplerine telefon aracılığıyla ulaşan Ayabak, Bağcılar’daki bir metro istasyonunun önünde çantayı teslim etmek için buluşma ayarladı. Akşamüzeri unutulan çantasını almak üzere gelen Raşit Tepe, yerli yerinde ve eksiksiz bulduğu çantasını Mehmet Ayabak’tan teslim aldı. Ticari taksi sürücüsüne bu hareketinden dolayı teşekkür eden Tepe, sevincini taksiciye sarılarak gösterdi.

Ticari takside unutulan para dolu çantayı sahibine teslim etti

Ticari takside para dolu çantasını unuttuklarını ifade eden Raşit Tepe, “Abinin taksisine denk geldik. Abi eşimi Esenyurt’a getirdi. Ben çalışıyordum. Para verirken eşyayı içinde unutmuş. Biz belediyeyi aradık. Fırının kamerasından taksinin plakasını çıkardık. Belediye de bize telefon numarası verdi. Mehmet abimiz de sağ olsun duyarlı bir biçimde bize her şeyi anlattı. Biraz da kıymetli eşyamız vardı içinde. 70-80 bin TL civarı paramız vardı” şeklinde konuştu.

Taksi sürücüsü Mehmet Ayabak, “Bayan yolcuyu bir alışveriş merkezinin orada aldım. Araca bindi. Çantasını arkaya bırakıp yan tarafına oturdu. Ablayı bıraktık. Parayı verirken çantayı arkada unuttu. Ben de bunu ikinci yolcuyu aldıktan sonra yolcuyu indirirken fark ettim. 153 ile irtibata geçtik. Numaramı karşı tarafa vermesini istedim. Onlar da bize ulaştı. Şuanda de emanetini teslim ediyorum” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.