THY’nin Eren Bülbül Jesti Takdir Topladı!

Türkiye'nin yurt dışına açılan en önemli şirketlerinden biri olma ünvanını elinde bulunduran THY'nin filosuna yeni dahil ettiği uçaktaki Eren Bülbül detayı herkesi mest etti.

Eren Bülbül… Henüz 15 yaşındaydı. Son yıllarda Karadeniz’e açılmak isteyen PKK’lı teröristlerle Mehmetçik arasında çıkan çatışmada şehit düşmüştü. Bu olay sonrası ‘İyi ki varsın Eren’ söylemi yediden yetmişe her kesimin dilinde slogan oldu. Ve şimdi Eren Bülbül, THY’nin yaptığı jestle bir kez daha ölümsüzlüğünü ilan etti.


THY, filosuna yeni kattığı uçağa vereceği isimle ilgili sosyal medyadan takipçilerinin fikirlerini sordu. Birçok sosyal medya kullanıcısı uçağa, PKK’lı teröristlerin saklandıkları yeri gösterirken kalleş kurşunların hedefi olan Şehit Eren Bülbül’ün adının verilmesini istedi. Olay bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Kartopu gibi büyüyen kampanyada on binlerce kişi uçağa Eren’in adının verilmesi yönünde paylaşım yaptı. Bu paylaşımlara tepkisi kalmayan THY yönetimi de uçağa Eren’in değil ama memleketi Maçka’nın adının verilmesi yönünde karar aldı.

İLK SEFER TRABZON’A

Büyük takdir toplayan bu hareketinden dolayı THY’ye tebrik mesajları yağdı. Bununla da sınırlı kalmayan şirket, Maçka adını verdiği uçağın ilk seferini de Trabzon’a yapmasını kararlaştırdı. Trabzon’a yapılacak seferde Eren’in ailesi ziyaret edilecek. THY, uçağa verilmesi için ankette dört isim sunmuştu. Ancak bunların hiçbir kabul görmedi ve uçağın adı Maçka oldu.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı