THY’dan Airbus açıklaması

23 Ekim 2020, 12:21 tarihinde eklendi
Türk Hava Yolları(THY), Airbus ile 2018 yılında imzaladığı 20+5 adet opsiyonlu A350-900’ün teslimat planlarında değişikliğe gitti. THY, yaptığı açıklamada Airbus ile anlaşarak teslimatlar konusunda değişikliğe gidildiğini açıkladı.
Takip et
THY’dan Airbus açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Hava Yolları(THY), Airbus ile 2018 yılında imzaladığı 20+5 adet opsiyonlu A350-900’ün satın alma planlarında değişikliğe gitti. Türk Hava Yolları, yaptığı açıklamada Airbus ile anlaşarak teslimatlar konusunda değişikliğe gidildiğini açıkladı.

THY’nın KAP’a yaptığı açıklamasında “Pandeminin havacılık sektörü üzerindeki etkilerine ilişkin mevcut durumu göz önünde bulundurarak, Türk Hava Yolları, filo planlarını gözden geçirmiş ve Airbus firmasıyla mutabık kalarak belirli teslimleri yeniden planlamıştır. Aynı zamanda, Türk Hava Yolları’nın geleceği için sağlam bir temel sağlamak adına, mevcutta teslim edilmemiş siparişler, havayolunun operasyonel ve finansal kapasitesi doğrultusunda yeniden planlanmıştır. Yapılan bu planlamada, Airbus firması ile Türkiye arasında var olan ve sektörün içinde bulunduğu bu zor zamanlarda elzem olan güçlü endüstriyel ilişkiler de dikkate alınmıştır.” denildi.

Kaynak: Haber Global

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.