adplus-dvertising

THY yolcuları dokuz saattir Havalimanı’nda bekliyor

Türk Hava Yolları (THY) uçaklarında meydana gelen rötarlar yolcuları mağdur ediyor. Türk Hava Yolları’nın Dalaman uçağı beş saat, Sivas uçağı ise dokuz saat rötar yaptı. Yolcular, Türk Hava yolları yetkililerinin uçaklarda kabin ekibi sıkıntısı meydana geldiği için gecikmelerin meydana geldiği açıklamasını yaptığını belirtti.
Takip et
THY yolcuları dokuz saattir Havalimanı’nda bekliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Hava Yolları uçaklarında yarım saat ile dokuz saat arasında rötarlar meydana geliyor. Türk Hava Yolları uçaklarında meydana gelen uzun gecikmeler sebebiyle yolcular Havaalanı’nda uzun zaman beklemek mecburiyetinde kalıyor. Havaalanı’nda kendilerine açıklama yapılmadığını ve kendileri ile ilgilenilmediğini belirten yolcular Türk Hava Yolları yöneticilerine sitem ediyor.

Dalaman’a gitmek için beş saattir beklediğini belirten bir yolcu, ”Türk Hava Yollarının yetkililerinin problemlerimizi çözmesini bekliyoruz. Saat 12.00’de kalkması gereken uçak hala kalkamadı, ne zaman kalkacağı da belli değil. Dalaman’a uçuyorum. THY yetkilileri bize yaptığı açıklamada ekipler gelecekmiş, toplanacakmış” şeklinde konuştu.

THY yolcuları dokuz saattir Havalimanı’nda bekliyor

“Uçakta kabin ekipleri yokmuş”

Sabah Elazığ’dan İstanbul aktarmalı olarak Dalaman’a gitmek için bilet alan başka bir yolcu ise “Elazığ uçağı ile geldim. Saat 10.00’dan beri buradayım. Elazığ’dan geldim. Dalaman’a gideceğim. Hiçbir bilgi vermiyorlar. Gelecekler gelecekler ama yoklar. Bize iki saat sonra bir yemek getirdiler. Başka bir şey yok. Çocuklarımızın ihtiyacını kendimiz karşılıyoruz. En son herkes gelmiş hostesleri bekliyoruz diyorlar. Uçakta kabin ekipleri yokmuş” şeklinde konuştu.

“Uçakta fazla bilet satmışlar”

Eşi ve çocuğu ile Sivas’a gitmek için bilet aldığını fakat uçakta fazla bilet satıldığı için kendisinin uçamadığını anlatan yolcu, ”Ben uçak bileti satın aldım. Satın almama karşın şimdi uçamıyorum. Check-in’e geldiğim zaman eşim ve çocuğuma bilet verdiler çek-in yaptılar, uçuş kartı aldılar. Ama ben şu anda Havaalanı’nda Sivas’a gitmek için bekliyorum. Uçak overbook olmuş uçak. On dört yahut 15 fazla bilet satılmış. Kapasitesinin üstünde bilet satıldığı için. Bir de bu gün şu şekilde şanssız bir olay olmuş. Sabah Sivas uçağı iptal olduğu için oradaki iptallerin hepsi akşama aktarılmış. Bu sefer hem akşam uçağının hem de sabah uçağının yolcuları mağdur oldu” şeklinde konuştu.

THY yolcuları dokuz saattir Havalimanı’nda bekliyor

“Annemin yarın mevlidi gidemedik”

Dokuz saattir havaalanında beklediğini anlatan başka bir yolcu ise “Bizim de sabah 08.50’de uçmamız gerekirdi. Kimse bize net bir açıklama yapmıyor. Her yarım saatte bir bahane uyduruyorlar. Önce dediler ki Antalya’dan pilot gelecek. Sonra dediler ki hava koşulları, sonra yok uçağımız yokmuş. Kırk takla attılar kırk yalan söylediler. Dokuz saattir buradayım. Hiçbir yetkili gelip te açıklama yapmadı. Herkes kendi ihtiyacını karşıladı. Çantamda kraker vardı onu yedim. Net bir açıklama yok. Türk Hava Yolları ile gurur duyuyorduk. Onlar bize bunu mu layık görüyorlar. Yarın mevlidim var. Bana konuk gelecek. Ben ne zaman gideceğimde ne zaman yemek yapacağım. Türk Hava Yolları bana hazır yemek gönderecek o zaman. Annemin mevlidi vardı yarın. Misafirlerimiz orada bekliyor biz buradayız. Gidemedik hala” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.