THY, seferleri neden ertelendiğini açıkladı!

Koronavirüs salgınından nasibini alan şirketlerden biri de Türk Hava Yolları olmuştu. Kısa bir süre önce uçuşlarına yeniden başlayan şirket, seferler hakkında açıklamada bulundu. THY, ertelenen ve iptal uçuşların planlanmasının en kısa zamanda açıklanacağını belirtti.

Ülkemizde de oldukça etkili olan koronavirüs salgını, birçok ülkede yaşamı durma noktasına getirmişti. Havacılık sektörüne de darbe vuran virüs, birçok uçuşun ertelenmesine ve iptal edilmesine neden olmuştu. Virüs yavaş yavaş etkisini azaltmaya başladığından dolayı, havayolları da yeni seferler düzenleyerek yaralarını sarmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde uçuşlarına başlayan Türk Hava Yolları’ndan yeni açıklama geldi.


THY, normalleşme kapsamında yasakların kaldırılmasından sonra yolcu taşımaya tekrardan başlamıştı. İlk etapta yalnızca belirli noktalara uçan havayolu, daha sonra ülke geneline uçuşlarını yaymıştı. Henüz yurt dışı uçuşlarına başlamayan firma, planlanmış uçuşlar ile ilgili bir açıklamada bulundu. THY, bu açıklamada ülkelerin virüse karşı aldığı seyahat yasaklarının altını çizdi.

Seferler, son dakika değişikliğine uğrayabiliyor:

Şirket, salgın öncesinde planlanan uçuşların öbür ülkelerin aldığı yasak ve tedbirlere bağlı olarak iptal edilebildiğini söyledi. Bu seferlerin güncel vaziyet göz önüne alındığında son dakika değişikliklerine de maruz kalabileceğini söyleyen THY, bu değişiklik ve iptallerin iletişim kanallarının yanı sıra SMS yoluyla da müşterilere aktarılacağını ve yeni planlamaların da kısa zaman içinde açıklanacağını duyurdu.

Uçuşları iptal olan yolcuları mağdur etmemek ismine çalışmalarını sürdüren THY, konuya dair yaptığı açıklamayı sosyal medya hesaplarından takipçileriyle paylaştı. THY, “Ülkelerin uluslararası seyahat kısıtlamalarındaki anlık değişiklikler pandemi öncesi planlanmış seferlerin güncel vaziyette gerçekleştirilememesine ve uçuş planlamalarımızda mecburi olarak son dakika değişikliklerine yahut uçuş iptallerine sebebiyet vermektedir. Değişiklik yahut iptali gerçekleşen uçuşlarla alakalı bilgilendirmeler iletişim kanallarımızdan ve SMS yoluyla yapılacak olup yeni planlamalar en kısa zamanda açıklanacaktır. Bilet değişim işlemlerini ücretsiz olarak web sitemiz, mobil uygulamalarımız ve çağrı merkezlerimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz” sözleriyle yolcuları bilgilendirdi.


Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı